yaratici dijital fotografçilik – fotograf makinesi ustalik için en hizli yol!

Bir kere bizim kameralar çalisma seklinizi ögrenme ilk temellerini geçmiste ele verdik … ve ne zaman “fotograf hata” isirdi – biz fotograf bagimlilari tüm arzusu daha yaratici dijital fotografçilik. (Eger bir dijital fotograf makinesi ile çekim varsayar Elbette – degilse, size daha fazla yaratici filmi fotograflari isteyeceksiniz)

Sunu kabul edelim ki hepimiz orada oldum. Biz bizim bakmak sonra, biz kitap ve dergilerde gördügünüz fotograf bakmak ve bir sey eksik. Baslangiçlar, orada dogru pozlama ayari, dogru deklansör hizi, keskin odak ve benzeri vardir, ama sadece enfiye kadar degil.

Eger “yaratici” hediye var degil mi?

Tabii orada dahi var! Muhtemelen bir avuç dünya çapinda daginik. Bizim resimleri karsilastirmak asla. (Hiç kimse baska fotograflari da olacak!) Ama çogunlukla, biz bu küçük gruba karsi bizim fotograf analiz degildir … biz genellikle genellikle bizden daha bir daha yaratici DEGILDIR ortalama, günlük Joes normal çalisma için resimler karsilastirdiginiz.

Genellikle, ilk düsünce biz sadece “yaratici” hediye yok olmasidir! Çogumuz kendi fotograf indirim ve baskalarinin çalismalarini deger biçmek egilimindedir.

Yaratici dijital fotografçilik OKUTULMAYA edilebilir.

“Biz” ve “onlar” arasindaki tek fark onlar kameraya yaratici vizyonu nasil ögrendim oldugunu – ve biz yok.

Unutmayin, yaraticilik ögrenilebilir CAN! Ve nispeten kolay ve HIZLI var!

Hile yaptiklari ayni seyleri yapiyor. Bununla, yani … Onlar istihdam konum ayni ayarlari kullanarak, ayni kosullarda ayni konular, ates varsa, ayni sonuçlari ile sona erecek.

Bu sekilde çalismalidir! Kamera cansiz oldugunu. Kameraniz dügmeleri moralini bozuyor kim umursamiyor. Bu baska bir yere bir fotografçi için daha yaratici çalistirmak için gitmiyor. Kameraniz vizörden sahne okuyor kim oldugunu merak degildir.

Biz bunlari dogru sekilde modellemek, biz hiçbir zaman, yaptiklari ayni kalitede fotograflar çekim olabilir.

Iste nasil …

Eger hayran bir çekim kesfetmek zaman, fotograf dergi içine dergi ve tutkal bunun kes. Sen, bir fotograf dergi degil tutuyor? Tüm iyi aticilar yapmak!

Simdi, yakindan fotograf çalismasi. Isik kosullari ne anlamaya çalisin. O vuruldu günün hangi saatinde, ne kadar ve isiklari (reflektör ve aynalar isik kaynaklari da olabilir) yön. Lensin odak uzakligi tahmin. Bir üçayak üstüne monte mi, f-noktasi, deklansör hizi ve benzeri neydi?

Simdi, dizüstü TÜM bu verileri kaydetmek.

Deneyin!

Kamera ve fotograf çogaltmak için girisim tut. Onlar fotograf insa nasil üzerinde teoriler deneyin. Basari için yakin hareket teorileri, dergi bunlari kaydedin. Çok ise yaramazsa tahmin ile ayni seyi!

Daha yakin ve daha yakin istenilen bitmis sonucu hareket olarak, eglenceli bir ton olan ve yeni fotograf teknikleri bir ton kesfetmek olacak.

Sonunda, sonra olan sonuç elde OLACAKTIR. Bu çok zaman almayacaktir. Tüm teknik detaylari ile, defterinizdeki SIZIN fotograf yerlestirin. Simdi, sonsuza kadar bu atis çogaltmak mümkün olacak! Sadece tarafindan Notlarinizi bakiyor! Artik yaratici olmak nasil kesfettik!

Bunu her zaman, daha kolay olur.

Daha sonra, sizin gibi baska bir fotograf ile ayni seyi yapmak. Bu egzersiz ile gitmek her zaman, fotograf cephanelik için yeni yaratici teknik ekleyecegiz. Ve, size önce deneylerde ögrendiklerinizi artmaktadir çünkü yapmak daha kolay olur.

Yani, yaratici dijital fotografçilik için bir formül yok. Give it a shot, onu elde edersiniz. Yakinda, dijital fotografçilik istediginiz zaman olusturmak olacaktir.