yaglar ile boya nasil

Boya kuru pigment ve sivi birlestirerek olusturulur. Yagli boya, kullanilan sivi bezir yagidir. Bu tüpler yagli boya satin alin. Boya kalindir. Böylece palet üzerine sikmak zaman, size palet biçak ile karistirin ve tuval uygulamak için sert bir firça kullanin. Boyanin kalinligi ve bilesimi, çok yavas kurutma oldugu anlamina gelir. Yagda yapilan tablolar genellikle kurumaya 72 saat civarinda sürebilir.

Gecikmeli kurutma zaman ters size boyama rafine ayarlamalar yapmak olabilir. Eger tuval boya sonra bu on iki saate kadar yapilabilir. Sen bir renkten digerine kademeli vardiya yapabilirsiniz. Eger yagli boya kullaniyorsaniz, ayrica tamamen palet biçak ya da islak bir bez ile tuval seyleri kaldirabilirsiniz. Boya tamamen kuruduktan sonra, daha sonra boya orijinal tabakasinin üstüne yeni renkler koyabilirsiniz. Bununla birlikte, çatlamasini önlemek amaciyla, her bir takip eden katman, bir önceki daha kalin olmalidir unutmayin.

Yagli boya kullanmanin dezavantaji kolayca size tuval üzerine sonraki baska bir renk boya, onlar kusur bir baska bir seydir.

Bir yagli boya baslamak için, tuval üzerine konuyu kroki gerekir. Bunu gerçeklestirmek için inceltilmis boya veya kömür bir parça kullanabilirsiniz. Eger kömür kullanmak Ancak, o zaman renkleri onu izole etmek için fiksatif ile sikilmalidir. Bu konu kroki boya kullanarak bir avantajdir size sabitlestirici gerek kalmamasidir. Bazen insanlar tuval üzerine çizimler aktarin. Ince aydinger kagit üzerinde bir çizim tuval üzerine bantlanmis. Karbon kagit, daha sonra çekme transfer etmek için kullanilir. Bunun altinda konumlandirilmis karbon kagidi ile çizim üzerinde iz. Bir tükenmez kalem zaten takip nerede görmek saglayacaktir. Bir kez bittiginde, fiksatif boya onu izole etmek gereklidir.

Firçalar tuvale boya uygulamak için kullanilir. Firça bir sanatçi olan en önemli araçtir. Yetenekli bir sanatçinin isaretleri biri kalitesiz firçalar ile zorluk tablo. Bu boya ile asagi yüklü bile seklini korur bir firça istiyorum. Her inme sonunda, firça orijinal sekline geri döner. Firçalar domuz dan samur veya kil, ya gelir. Kil firçalar tuval üzerine genis alanlar için uygundur. Sable firçalar daha küçük alanlara ve detay çalismasi için en iyisidir. Yag için firçalar daireler, filberts, brights veya mermi gelir. Daire vurus ve karistirma çesitli için kullanilan çok yönlü firçalar vardir. Filberts daha güçlü bir kenar yapmak. Brights firça darbeleri göstermek için izin. Tur detay çalismasi içindir.
Genellikle, kat kat yaglar ile boya olacaktir. Ilk kat resmin temeli oldugunu. Tipik olarak, bu sadece disari bloke degerlerdir boya-isiklar, ortamlar ve resim koyu renkler. Ikinci kat ressamin çizim veya vizyonunu ortaya koymaktadir. Sonraki katmanlar resim ayrintilari ekleyin.

Eger istediginiz ne olursa olsun gölge olusturmak için uyum saglayacak renk, temel bir set ile baslayin. Esasen, bir beyaz, bir siyah, ve sonra her rengin sicak ve soguk gölge satin almak istiyorum. Daha yüksek kaliteli oldugu gibi, daha ucuz sanatçinin renkleri yerine ögrenci renkleri sahipsiniz. Titanyum beyaz kurur çünkü hizli bir beyaz için iyi bir seçimdir. Her birincil rengin sicak ve soguk sürümü satin alirsaniz, daha kolay bir zaman karistirma olacak. Birçok uzman da siz de bir sicak ve soguk yesil satin öneririz. Hizli bir sekilde renkleri karistirmak için nasil ögreneceksiniz.

Yagli boya ile beceri gelistirmek için en iyi yolu çalismalarinda kullanilmasidir. Birçok yagli boya çalismalari da vardir. Sonuçta, temel formlar, renkler içinde degerleri, mesafe, ve doku ana istiyorum. Zamanla, beceri büyüyecek ve daha nüansli boyama teknikleri ögreneceksiniz. Her seyden önce, kendiniz ile sabir olmalidir.