stüdyo portre fotografçiligi

Olasi olmasa da bir stüdyosu var herkesin, stüdyo aydinlatma bir anlayis açik havada ya da ne zaman yere çekim daha iyi portreler yardimci olacaktir.

Temel stüdyo aydinlatma konuya 45 derece yerlestirilmis bir flas birimi (bir flas birimi gün isigi gibi ayni isik gücü serbest bir flas birimi), olusmalidir kurdu. Bir reflektör konunun diger tarafinda yerlestirilmelidir. Bu flas birimi tarafindan olusturulan sert gölgeler isik ziplatma tarafindan son görüntüyü yumusatmaya yardimci olacaktir.

Seçtiginiz arka plan çok önemlidir. Konu koyu renk saçlari hafif bir arka plan kullanin vardir ve deneklerin saç isigi karanlik bir arka plan kullanin eger. Ise Iki farkli arka planlar yerine kestane rengi kullanmak alma gider gitmek istemiyorsaniz.

Eger portre arka çesitli ariyorsaniz çocuklar ve bebekler için beyaz bir arka plan portreler için mavi bir renk seçin.

Ihtiyaciniz olan son sey arka önüne yerlestirilmek üzere bir tabure. Diski arka planin önünde en az bir metre yer oldugundan emin olun. Çok yakin yerlestirilir Eger arka planda görünen konulardan sert gölgeler alirsiniz.

Bir kez tabureye konu yerlestirin ve var onun / vücudu ana isik kaynagi bakacak sekilde tüm isiklari ve konumda reflektörler, konu var. Daha sonra kameraya dogru basini açmak için konu olsun. Her zaman kamera konuya göz hizasinda oldugundan emin olun.

Simdi portre çekimleri tüm farkli kesfetmek zamani.

Ilk ve en popüler bas ve omuz vurulur. Bu poz birkaç farkli sekilde çekilebilir. Poz ilk kamera yüz konu almak için – bu sikici bir seçenek olabilir ve bence pasaport fotograflar için birakilmalidir.

Konu konuya 45 derecelik bir açiyla yerlestirilmelidir isik, temel kaynagi yüz alin. Sonra gözleri sizin objektif dogrudan ariyoruz kadar basini döndürmek için konu olsun.

Göz önünde bulundurmaniz gereken poz sonraki üç çeyrek uzunluk tutumudur. Kötü konumda eger son baski çok rahatsiz edici olabilir gibi elinde çok dikkatli olun. Bunun üstesinden gelmek için en iyi yolu konulari karakterine uygun bir pervane kullanmak için konu elde etmektir.

Basarili bir portre için kullanilabilir teskil birçok farkli türleri vardir. Aile ya da arkadaslar deneme korkmayin. Deneme yanilma büyük bir portre fotografçisi yardimci olacak.