stok fotograf satan – hizli kar nasil

Çevrimiçi pazarlamacilar genellikle piyasada ne istedigini bulmak için ne kadar önemli hakkinda konusmak, o zaman ne istediklerini satmak. Diger bir deyisle, insanlar gerçekten ne istedigini ögrenmek ve daha sonra çözüm saglar. Bu yaklasimi stok fotograf satan gibi iyi ise yarayacagini düsünüyor musunuz?

Diyelim ki onlar büyük görsel göz seker yapmak ve benzersiz bir fotograf hikaye anlatmak ragmen, hiçbir stok ajansi istiyor, o fotograflari olusturduk söylüyorlar. (Basit bir nedenle zaten görüntülerin bu tür çok fazla olabilecegini olabilir). Sen bir ögrenme deneyimi olarak görüyorum tercih ve ‘yeni bir yaklasim deneyin,’ ya bir gün, kabul edilecektir umdugumuz benzer stok fotograf olusturmaya devam edebilirsiniz.

Ancak, bunu akilli zor daha çalismak daha iyi oldugunu kabul ediyorum eminim. Bu stok fotograf ile esnek ve belki de daha karli bir yaklasim dogru sekillendirme, biraz ‘yaraticiliginizi egmek’ gerekir demektir. Iyi haber bu çok-mümkün olmasidir. Tüm bunlardan sonra, kameranin gördügü sorumlu olan ve sizi istediginiz resimlerin karar.

Yani, belki de açik, ancak daha fazla stok fotograf satmak istiyorsaniz, (ve gerekir) stok ajanslari istediginizi bulmak. Inan bana, eger sorarsaniz, onlar anlatacagim.

Orada stok ajanslari ya da mikro stok ajanslari, çogu, hepsi degilse de bir ihtiyaç listesi veya liste istiyor ‘var kendi web sitesinde olacaktir. Bu ilk hedef yapmak. Arastirma çaliskan olun ve stok fotograf satan basariya giden yolda olacak.

Sonra stok fotograf ajanslarinin ihtiyaçlarina tam olarak uyarlanmis ve istiyor ve sonra onlara bu özel görüntüleri teslim ediyor fotograf çalismalari bir tema olusturabilirsiniz. Açikçasi ates mümkün olmayacaktir temalar orada olacagim, ama kendi yasam tarzi, çevre, yer ve fotograf tarzi ile iyi uyacak bazi olacak.

Bu hizla fotograf satis yapma sansinizi artirmak gerekir.

Birkaç stok fotograf ajanslarinin web sitelerinde bir arama “daha siradisi, ya da aranan bir sey saglamak … … ve en çok indirilenler sayfa neden olabilir.” Onlar kendi fotografçilar için istekli oldugunu ortaya

Diger bir deyisle, her fotografçi olarak fotograf ‘ayni’ olusturmayin. Benzersiz, kisisel tarzi görüntüleri öne, ve ayni zamanda stok ajansi gerçekten ihtiyaci bilincinde olalim emin olun.

Stok fotograf basari satis gerçeklestirmek için baska bir basit bir sekilde fotograf ajansi veya hisse senedi kütüphaneleri web siteleri olacak ve sahip olduklari görüntüleri, türleri, tesvik kullanmak ve satmak ne bakarak geregidir … düzenli bir.

Tercih ettikleri görüntülerin türüne ve stil arayin. Genellikle (satilir) karsidan bazi görüntü temalar var mi? Ne stilleri düzenli olarak satmak gibi görünüyor?

Olusturmak, ya da indirme bölümü kontrol ne benzer görüntüler var olup olmadigini görmek için kontrol edin … mikro stok siteleri genellikle bir görüntü indirildi kaç kere gösterecektir … tabii ki, daha iyi, o (fotografçi için daha fazla para) daha popüler demektir. Sadece kendiniz bu sorun: “Ben bu .. benzer görüntüler olusturmak olabilir mi?”

Bir fotografçi önemlidir olarak kendinizi ve yetenekleri ile dürüst olmak … Bu stok fotograf web sitelerine görüntüleri göndermek için büyük bir zaman karar … Eger gerçekten ne kadar olasi ben bu üzerinden satis yapabilirsiniz olacaktir kendinize sormaniz gerekiyor? Ve, benim görüntü ve zaman en iyi kullanimi?

Eger ne, (özellikle dijital fotograf çekim büyük bir esneklik ile) ates konular hakkinda açik fikirli kalmak ve daha sonra stok fotograf satis için benzersiz küçük yaklasim fotograf alici tutar bulabilirsiniz ‘piyasada ne istedigini’ faydalanarak odaklanabilirsiniz eger mutlu ve kar. Bunun için gidin.

Telif hakki martin Hurley 2.007