spor fotografçiligi – sürgün ögrenmek

Hepimiz ates karar ne bir seçim var, ya da bizim çekim dahil karar ne. Tabii ki, ne sik sik seçim bizim bakis açiniza baglidir. Bu açidan, her bir fotografçi kilan benzersizdir. Bizim teklik genellikle önceki yasam deneyimlerinden elde edilir.

Benim son sinif lise, ben yerine aniden zaman çok kisa bir süre içinde spor çekim bir sürü almak bekleniyordu. Simdi büyük bir atama gibi görünüyordu olabilir büyük bir spor hayrani iseniz. Zaman içinde bu noktada benim tek spor katilimi hem bireysel odak raket topu ve atletizm, oldu. Voleybol, futbol, ??basketbol ve beyzbol gibi takim sporlari ben ates gerekiyordu ne oldu, henüz benim için tamamen bilinmiyordu. Ben diger maddelerde belirtildigi gibi, ben hizli felsefesi ile geldi: bu baslikta kelime “Top” varsa, o topu izleyin.

Zaman içinde bu noktada, zaten arka planda daginikligi iyi bir sey degildi farkindaydi. Yasamak için benim kural “sadece basit ates.” Ortaya sorun hem 10 ya da 20 kisi var ve her yerde çalisan iki takim (biz ve onlar) vurursan nasil, çekim basitlestirmek yapmak nedir?

Ben voleybol ile basladi. Bu durumda, net topu kadar önemli oldugunu anlamaya uzun sürmedi. Bir süre etrafinda topu takip yaptim, ama bu gerçekten çok sinir bozucu olabilir ögrendim. Bazen eylem zaten özledik sonrasina kadar en yüksek eylem, ne oldugunu söylemek gerçekten zor o kadar hizli gidiyor alabilirsiniz. Su net uzunlugu vurmaya edebilmek için kendimi konumlandirma basladi. Topu net oldu ve birisi basak çalisiyor veya top blok zaman, büyük bir tepe eylem andi, ben orada bulundu. Ben (takim, oyunu, net, zirve eylem) istedigi elemanlari var çünkü çekim basitlestirmek basardi, bir sekilde ben istemedim komponentler (yikama kollari, kafalari ve bacaklar), benim çekim engelleme degil .

Ben futbol yapmak için gittigimde, ben fark ilk sey daha yakin olmak için gerekli olmasidir. Çamasir suyu A 200mm objektif bir amigo yakin olsun, ama çok baska olabilir. Voleybol aksine, ben yakinda bir noktadan kesmek için gitmiyor oldugunu fark etti. Oyun sadece bana düzgün karsilamak için çok çok büyük bir alan üzerinde oynandi. Ben çekim bölüme oyunu bölünmüs; elli yarda hattinda 20 dakika, bizim son bölgesinden 20 dakika, 20 dakika onlarin son bölgesinden, vb topa benim göz tutulmasi, ancak her yerde yeni bir bakis açisi getirdi.

Basketbol, ??hizli bir sekilde tespit ben diger iki spor hem de özellikleri çekim vardi. En tepe eylem sepeti etrafinda meydana gelir, ancak kalabalik ile etkilesim çok daha yogun. Bir futbol oyunu fanlar 30 veya 40 metre uzakta eylem yerden hala, basketbol onlar genellikle 3 veya 4 metre bulunmaktadir. Onlar kalkip tezahürat baslattiginizda, daha da kötülesiyor. Yapilan fark aslinda ben diger iki olay birinde oldugu gibi hareket etmek kadar özgür degildi, oldu. Ama diger taraftan, ben de çok taraftar tepkileri ile çok daha fazla çekim elde edebilir. Simdi üç takim (bizim, onlarin, ve fanlar) için plan olsaydi gibi oldu.

Beyzbol en sinir bozucu ve bana ögrenmek için en tatmin edici hem de oldu
ates. Benim degisim öncesi daha sinirli oldugu için bu sinir bozucu oldu. Bu izin verilmedi çünkü kalabalik nedeniyle, bu degildi oldu. Ben gerekirse kalabaliklar geçici bir çözüm olabilir, ama fotografçilar dis saha ortasinda durmak için izin verilmez. Ben de siginagin veya hamurlari kafes arkasindan ates olabilir. “Sadece basit ates:, görsel hepsi disari yayildi imkansiz görünüyordu, o zaman düsünce hatirladim. Ben birinci ve üçüncü üssünde bireyler vurdu. Onlar topu var gibi onlari vurdu. Çocuklar bir slayt için geldi gibi onlari vurdu. Ben çit karsi dogru benim lens koyarak ve hamurlari omuz üzerinden bakarak meyilli ve sürahi vurdu.

Ben sadece benim fotograf kariyerimde çok kisa bir süre için spor vurdu, ama bu farkli ortamlarda çekim çok sey ögrendim inaniyorum.

Voleybol A), ben akilli ates ögrendim. Sadece her yerde kamera dalga ve sansiniz yaver gidiyor umut yok. Tepe eylem için anahtar konumu bulun.

B) futbol, ??ben sistematik ates ögrendim. Eylem çesitli yerlerde olur, sadece bir yerden bir yere dolasmak yok. Dikkatinizi
her seferinde bir bakis açisina, ve sonra hareket.

C) Basketbol, ??ben engeller dahil ögrendim. Bu çekim bir parçasi haline gelene kadar fanlar, benim çekim engelleme. Arka planda ifadeler benim çekim duygusal bir kenar verdi.

D) beyzbol, ben “Sadece basit ates” hatirladi. Belli bir noktadan ates zorunda olmak, ben aslinda planliyordu daha benim görüntüler daha basitlestirmek basardi.

Ben hepsini ögrendim sey bakis açisi her sey, olmasidir. Hiç hakkinda çok az ya da hiçbir sey bilmek bir sey ates varsa, gözlemlemek ögrenirler. Ne bu olay veya öge benzersiz kilan nedir? Ne ates veya ates yok tercih meselesi asagi gelir, ama ne ates tercih bakis dayanmaktadir.