spor fotografçiligi için uzman tavsiyesi

Kamera profesyonel atlet eylem yakalamak için çalisiyorsaniz, bu resimler çok iyi olamiyor zaman sinirli bir türlü olmuyor istemiyorum. Eger karisik ve spor fotografçiligi çok sicak degil neden merak ediyorsaniz, endiseli alamadim.

Yeni baslayanlar gibi, en profesyonel spor fotografçilar ise yaygin hatalari yapmak çekim triatlon, basketbol, ??vücut gelistirme, Ulusal Basketbol Ligi veya ticari sporcunun fotograf baska bir biçimde.

Ticari reklam spor fotografçiligi herkes için kolay degildir. Hatta spor fotografçiligi uzmanlari zor eylem yasamak ve dogru almak ates bulabilirsiniz. Daha iyi fotograflar elde etmek için, birkaç ipucu yardim alabilir.

1. Profesyonel sporcularin resimleri çekerken dikkat edilmesi gereken ilk sey tüm resimlerinizi mükemmel çikacaktir olmasidir. Bazen, yapmak 400 çekim ve sadece 40 mükemmel oldugu ortaya çikabilir. Umutsuzluk yok, spor fotografçiligi veya ticari reklam atlet fotograf ögrenme sirasinda olur. Eger Bir basketbol maçi ya da triatlon olayin fotograflari çekerken bir dijital fotograf makinesi kullanin. Ticari atlet fotograf ya da çekim profesyonel sporcu eylem ögrenirken Bu sekilde, pahali filmi israf olmayacak.

2. Her zaman hizli tempolu spor en iyi isik bir sürü fotografi oldugunu unutmayin. Bir kapali basketbol oyun veya vücut gelistirme rekabet iyi fotograf elde sorunlarla karsi karsiya olabilir. Bu durumda, kamera bir dize flas oldugundan emin olun. Genellikle, nokta ve ates dijital kameralar net profesyonel spor fotograflar elde etmek için zor hale dize flas yok.

3. Daha yakin fotograf konusu ile almak için deneyin. Eger bir basketbol maçi veya bir triatlon izlerken iseniz sag sepet arkasinda belki mahkeme kenarinda durmak ya da eger, bakin. Spor modu kamera ayarlamak ve flas açik oldugundan emin olmak için unutmayin. Bu mevcut isik kosullari için en iyi ayarlari vardir.

4. Açik ticari sporcu fotograf için, isik konusunda endiselenmenize gerek yok. Kullanilabilir Daha fazla günes isigi fotograf çekerken, daha iyi resimlerde eylem durdurma olasiligi olacaktir. Sadece spor moduna kamera koymak ve en iyi anlari yakalamak böylece oyunu daha heyecanli almak için bekleyin. Zaman zaman, profesyonel sporcu eylem çok uzak sizden görünebilir. Oyun daha yakin geliyor ve dogru çekim almak gibi bir süre bekleyin.

5. Reklam sporcu spor fotografçiligi ögrenirken konumunuzdan konunun mesafe odaklanin. Parlak günes isigi altinda çekim yapiyorsaniz, yine de kisa mesafeler için kameranin flasi kullanabilirsiniz. Bir vücut gelistirme yarisma ya da Ulusal Basketbol Ligi oyun sizden birkaç metre uzakta yer aliyor, kolayca eylem iyi çekim yapabiliyor.
6. Spor fotograf eylem alici size kameranin çekim hizi kontrol gerektirir. Genellikle, en az 1/500 veya daha fazla bir deklansör hizi profesyonel sporcu fotograf çekimi için yeterince iyi.

Bu kurallara uyarak, bazi büyük eylem çekim almak ve çok Reklam spor fotograf keyfini çikarabilirsiniz.