snowdonia için Kuzey Galler manzara fotografçiligi kilavuzu – nant Ffrancon & Ogwen en vadiler

Sadece bu iki vadi olanaklari bir ömür boyu birlikte fotografçi saglayabilir. Erisim doguda bati veya Capel Curig yilinda Bethesda gelen ya seyahat, A5 üzerinden gerçeklestirilir. Bethesda, daha güzel Snowdonia köylerin çekici bir görünüm eksik karakteri olmadan kesinlikle olmasa da. Bu kayrak tasocakçiligi sektöründe etrafinda insa edilmistir ve bu kaniti ile çevrilidir, özellikle endüstriyel manzara ile ilgilenen fotografçilar bu büyüleyici bir alan bulacaksiniz, ilk izlenimler üzerine görevden yok. Buna karsilik, Capel Curig çok daha küçük ve genellikle konusma, görsel olarak daha çekici. Bu bir köy daha bir belde ve etkileyici manzarasi ile her tarafta çevrilidir. Afon Llugwy yagis bir süre sonra özellikle fotojenik Pont Cyfyng düsme, ve gözlük saglayan, merkezi araciligiyla çalisir. Ayrica, sadece eteklerinde Moel Siabod, Glyderau daglar ve mesafe, Galler, Snowdon en yüksek dagi ile çevrili Llynnau Mymbyr, olarak bilinen issiz görünümlü göl bulunmaktadir.

Bethesda Nant Ffrancon vadi ayrildiktan sonra, batidan A5 boyunca yolculuga baslamadan görünümünde dramatik görünür, iki etkileyici dag, bir tarafi ve diger Carneddau üzerinde Glyderau çevrili yol. Güzel nehir Ogwen çok yakin, vadi boyunca Ogwen dogru yolun çok için yol akar ve bir vadi boyunca atis, daglar ve herkes için büyük bir ‘kursun-in’ saglar. Iyi ayrintili bir “Ordnance Survey” harita ile donatilmis olanlar enerjik fotografçilar, için, Bethesda baslayip çevreleyen daglara tirmanmaya çesitli yürüyüs yollari vardir, gerçekten de daglarda Bethesda Capel Curig için tam mesafe yürümek mümkün – bir 16 kilometre ve 1600metres yüksekligi kazanç, bir tam gün yürüyüs mesafesi. Ogwen için A5 boyunca Sürücü gerçekten en zor bir karar ne degildir fotograf için, birden fazla fotograf firsatlar sunuyor. Ogwen Bir durak burada dag gölleri, selaleleri, etkileyici kaya olusumlari, akan nehirler ve bu 30 dakikadan fazla hiçbir tüm otopark yürüme mesafesinde bulacaksiniz olarak kaçirilmamasi gereken degildir. Daha enerjik için Ogwen gelen yürüyüs yollari muhtesem az bir sey degil ve fotograf firsatlari bir daha zenginlik saglar.

Dogrudan Ogwen Kulübe arkasindaki yürüyüs rotasi Glyderau artan, seçilirse, dag manzarasi büyüleyici bir dizi yakalanabilir. Tryfan olarak bilinen saglam ve sade dag, dagcilar arasinda ünlü dünya, Llyn Idwal ve Devils Mutfak dag geçidinin pitoresk göl. Zirveye ulasan üzerinde Anglesey Adasi dogru Nant Ffrancon vadiye ve Snowdon için Llanberis Geçis genelinde Gösterim sadece nefes kesici. Zirvesinde önemli özellikleri killi Ridge, Yr Wyddfa ve Glyder Fach ve rezil Konsol, bir tehlikeli dengeli bir barut levha üzerinde Castell y Gwynt içerir. Bu zirveye ulasmada fotografçilar çabalari için yeterli tazminat daha fazla saglamak hepsi bu kendine özgü dag, sayisiz cazibe sadece birkaçidir.

Ogwen Kulübe karsisinda yol seçilirse daha sonra Carneddau bir çikis amacidir. Hatta tirmanis baslamadan önce Kalem yil Olwen, A5 yaninda dogrudan ayakta saglam ve farkli dagin heybetli rakam ile karsi karsiya arte. Carneddau, esit olarak yüksek Glyderau daglara karakter oldukça farkli, ama zirveye ulasan çok düz ve görünüs olarak daha az saglam. Buradan Tryfan genelinde görünümü muhtemelen en iyi sekilde Tryfan yakalamak için mükemmel bir yerdir. Bazi mesafe uzakta çok iyi bir telefoto gerekli olmasina ragmen Carnedd Dafydd ve Carnedd Llewelyn, Anglesey ve Menai Bogazi Adasi arasindaki sirt boyunca Yürüyüs, görünümünde sürekli vardir. Ffynnon Llugwy bir rezervuar da Betws-y-Coed için A5 asagi takip Afon Llugwy nehrin kaynagi olusturan, gizli bir vadide çok altinda görünür.

Capel Curig dogru A5 boyunca seyahat Ogwen karayolu ile yolculuk yeniden baslatma, Ogwen vadi hala vadiyi çevreleyen disari genis, daglar açilir ama daha az heybetli. Açik bozkir belirgin hale gelir ve Afon Llugwy nehri vadisinde araciligiyla yol devam ediyor. Yol ve Ogwen dogru geriye bakarak çekilen bir fotograf boyunca çesitli park yerleri Llyn Ogwen ve muhtesem bir zemin, Glyderau daglarin bir görünüm saglar vardir. Tryfan, burada da, muhtemelen bir kis günbatimi sirasinda çekilen en iyi fotograf olaganüstü. Capel Curig yaklasiyor vadi taraf biraz dümdüz ve engebeli daglar geride daha önce geçene dramini. Daha önce de belirttigimiz gibi Capel Curig kendisi olsa, çesitli olasiliklar vardir.

Zaman sinirli ve ben süphesiz, A5 bu bölümü boyunca en iyi fotograf firsatlari seçmek zorunda kaldi Son olarak, bu Ogwen olacaktir. Bu kadar küçük bir alan içinde, fotografçi saglar sahne ve tiyatro çesitliligi, sadece çok kaçirmak çekici olun.