siyah beyaz fotograf çekim ipuçlari

Siyah beyaz fotograf çekim ipuçlari – biz siyah beyaz fotograf niçin denemem gerektigini Steve Yeardley bize bes nedenden verir

Siyah beyaz fotograf genellikle renk için alt alternatif olarak kabul edilir – tüm sonra, neden renk tam spektrum kullanabilirsiniz zaman monoton tonlari kendinizi sinirlamak?
Siyah beyaz fotograflar genellikle renk esdeger çok daha çarpici olabilir, çünkü Ama bu, düsünce çok sinirli bir yoldur.
Sizin siyah-beyaz fotograf en iyi sekilde bu bes önemli ipuçlari izleyin.

1. sekil ve form
Sahnede renk kaldirarak, fotograf en potansiyel olarak dikkat dagitici unsurlardan biri ortadan yapiyoruz. Bu bir sahne içinde sekil ve formlari izleyicinin dikkatini olacaktir. Atis olustururken, sahnedeki renklerin ötesine bakmak ve yerine görsel olarak cazip bir sekilde sahnenin ögeleri düzenlemek.

2. kontrast
Bu birbirine birlestirme nesneleri durur çünkü sahnede nesneleri ayirmak için renk farkliliklari olmadan, kontrast, daha da önem kazanmaktadir. Eger hafif bir konu fotograf ise, karanlik bir arka plan üzerinde çerçeve çalisin, ya da tam tersi. Sahnede sesleri ve tonlari çesitliligi artirmak da derinlik eklemek için yardimci olur.

3. model
Renkli fotograf, renkler kendileri de bir sahne içinde herhangi bir desen dikkatini uzak dikkat dagitici olabilir. Ancak, siyah ve beyaz olarak çekim ile bunu çok daha belirgin görünmesini saglar, geri desene izleyicinin dikkatini yönlendirebilirsiniz.

4. doku
Bir fotograf bakmak zaman, hemen aklimiza sahnenin zihinsel bir resim olusturmak için baslar. Beynimiz yapar ana yollarindan biri fotograf bulunan renk bilgileri kullanmaktir. Biz siyah beyaz çekim Tabii ki, bu renk bilgisi mevcut degildir, beyin gibi doku gibi diger unsurlar, daha fazla önem veriyor böylece. Bu doku daha detayli ve ilgi çekici görünmesini saglar.

5. aydinlatma
Aydinlatma Yukaridaki tüm ögeleri etkiler, ve bu yüzden iyi bir siyah beyaz fotograf için kesinlikle gereklidir. Sahne çerçeveleme zaman, aydinlatma sahne sekilleri, kontrast, desen ve dokular nasil etkiledigini düsünmek ve en önemlileri vurgulayan bir çekim açisi tercih etmeye çalisin. Bu isik ve gölge ile üç boyutlu nesnelere derinlik ekler ve dokular, desen ve sahne içinde yüzey detaylari artirir çünkü yan aydinlatma genellikle mükemmel sonuç verir.

Ben www.DigicamsDirect.com satin benim siyah beyaz fotograf için bir Samsung GX-10 kullanimi