siyah beyaz doga fotografçiligi – atis bestelemek için en iyi ipuçlari

Sadece farkli resimler tipleri oldugu gibi, siyah ve beyaz doga fotografçiligi bir mesaji iletmek için tasarlanmistir. Iyi doga fotograflari istediginiz isiginda konular koymak ve iyi iletisim gerekir. Eger iyi bir sonuç almak istiyorsaniz kompozisyon son derece önemlidir. Asagidaki sanat doga fotografçiligi için bazi önemli teknikleri, ve bunlari kullanmak için nasil. Unutmayin – amatör bazen iyi bir fotograf elde edebilirsiniz, ancak bazi pratik alir bilerek bunu yapmak için!

Bu fotograf söz konusu oldugunda, kompozisyon görsel ögelerin düzenleme hakkinda konusuyor. Fotografçilar bu tür sesi, perspektif, çizgi, renk, isik ve derinlik gibi birçok elemanlari kullanilarak yok. Bir fotograf çekerken hepsini düsünmek oldukça korkutucu olabilir, bu islemi kolaylastirabilirsiniz. Sadece kameranin vizörden bakan birkaç soru olarak. Fotografin mesaji nedir ve ne iletisim kurmak için en iyi yolu nedir? Bu sorulara cevap olabilir, geri kalani daha kolay olur.

Açik bir mesaj ile siyah ve beyaz doga fotografçiligi daha basarilidir. Bu alegori veya siyasi ifadesinin alinmasi Tüm fotograflari anlamina gelmez. Ilgili mesajlari ifade etmek için en sik basit ve zordur. Ancak, çogu iyi fotograflar bir mesaji var. Sen düsünmek için birkaç dakika almak gerekir.

Olustururken, sadece güzel sanatlar doga fotografçiligi ile basliyoruz, özellikle basit tutmak. Fotograf içine konularda çok almak için çalismayin – sadece bir yapacagiz. Profesyonel fotografçilar genellikle olay yerinden çikarilabilir görmek için denemek ve hala iyi bir kompozisyon tutun. Sizin vizörden ince ayar seyler dikkat dagitici ortadan kaldirmak kadar.

Sen sabir gerekir. Deneyimli fotografçilar ile bu sekilde görünse de iyi bir kompozisyon, hizli olmaz. En fazla on dakika bu fotograflari bazi olusturmak için alinabilir. Isaret ve hizli bir sekilde ates fotograf bazi türleri gerektirir, siz mümkün oldugunca yavaslatmak gerekir.

Sahnenin hiçbir bölümü göz ardi edilmelidir. Emin çerçeve mesaji ve ilginç Hangi alanlari ile doldurulur. Yakinlastirma ya da görmek zor önlemek için yakin konuya olsun. Ya, dikey unutmayin – çok fazla insan sadece yatay çekim ile gitmek. Ama agaçlar ve daglar çok, önemlidir! Çizgiler her yerde bulunabilir – bunlari tanimak zaman yerine onlari sorunlara neden izin, daha iyi resimler yapabilirsiniz.

Iyi siyah beyaz doga fotografçiligi uygulama içerirken, biraz bakim fotograflarinizi gelistirmek için neler yapabileceginizi sasiracaksiniz. Sadece denemek ve görmek!