simdi büyük dijital fotografçilik ipuçlari

Dijital teknoloji ile birlikte, fotograf nihayet fildisi kule çikmasi ve simdi bile en deneyimsiz amatör ayricalik saglamaktadir oldu. Hiçbir sekilde bu isik kosullari renk temalari arasindadir tüm inceliklerini, dikkat muaf oldugu anlamina gelirken, ayni zamanda görüntü yakalama yaparken hakkinda endise etmeden, bir kaç hata yapmak göze anlamina gelmez tüm korkunç sonuçlari bu gerekiyordu gibi o kadar bitmiyor eger. Ve burada sadece düzenleme yazilimi en iyi sürümü seçimi degil dikkat etmek gereken yere, ama ayni zamanda size daha karmasik geçmek için mümkün olacak bu anahtar fonksiyonlari ile bir dogal sadece mastering için için temel olan sonunda düzenleme dünyasina baskini sirasinda, için mezun olacak islemleri.

Eger yeniden isleme fotograflar için yola bile, gerekirse kolayca erisebileceginiz bir klasördeki orijinal görüntünün bir kopyasini kaydetmek için bir an durdurmak. Size ulasmak için yola ne aykiri verim sonuçlari düzenleme adresinden çabalari, sadece orijinal dönmek eger var ve bastan baslayacak olmasidir. Bir kez fotograf editörü görüntü açtiginizda, özgün kaydetmek ve olusturdugunuz kopyasi üzerinde çalismak için tiklamaniz gerekiyor hangi ‘Farkli Kaydet’ diyor bir seçenek bulacaksiniz. Ve bir kez size özellikle düskün olmayan bir etki olusturursaniz tüm süreç boyunca plod zorunda korkusu ile kendinizi kisitlamak degil, belirtilen. Bu yazilim ile saglayacaktir ‘Geri Al’ seçenegi ile istenmeyen degisiklik ortadan kaldirabilir ve daha gelismis sürümü vardir sansli azinlik biri iseniz, hatta seçenegi ‘Geri Al Çoklu’ yararlanabilirsiniz. Bu dikkat çekici özellik, istenmeyen olanlari silerken sizin gibi sadece degisiklikleri sopa saglar.

Bu görüntü etrafinda manevra söz konusu oldugunda bir profesyonel olmak hizli ve kolay düzenleme süreci ne kadar için çok önemlidir. Popüler bir navigasyon araci ‘El Araci’ ya da bunu herhangi bir yanlislikla degisiklik yapmadan, görüntü asagi yol kadar çalisacak ve saglar ‘Pan Araci “dir. Ayrica yakinlastirma seçenekleri ‘büyütülmesi Cam Araci’ ile temsil edilir düzenleme sürecinde daha dogru seçebilirsiniz. Bu araç, gerekli degisiklikleri ve genel görüntü için degisikliklerin etkisini degerlendirmek için uzaklastirmak gibi eksi isareti yapmak için çekmek gibi bir arti isareti görüntüler. Yazilimlarin çogu türleri veya uzaklastirmak için resmin üzerine tiklayin sol izin verirken, birçok versiyonu da sag set artislarla devam etmek için resmin üzerine tiklayin saglar.

Eger fark edersek görüntü bunu içine zum, geldiginde bozuk görünen onlari ayiran yakin, hangi çizerken piksel farkli olur çünkü. Ancak, bu etki kolayca bir piksel-piksel seviyesinde görüntü üzerinde çalismak ve sonra kaydedilen ilerlemeyi gözden geçirmek çekmek saglar yakinlastirma disari, bir kez iptal edilir. Düzenleme ve kaliteden ödün vermeden, daha fazla zaman kazanmak için, ayni zamanda görüntü boyunca belirli bir rengin tüm pikselleri seçmenizi saglar ‘Damlalik Araci’ kullanabilirsiniz.

‘Marquee Araçlari’ bulacaksiniz hangi yazilim ihtiyaciniz olmasi durumunda, hatta dikdörtgenler ve daireler görüntü belirli parçalari etrafinda, ve elips gibi temel sekiller iz saglar. Ayrica izlemek için serbest araç etrafinda daha fazla düzensiz sekilli parçalar özetliyor kullanabilirsiniz. Bu araç görüntünün istenen parçasi etrafinda sürükleyin, hatta tekrar ilk noktayi tiklayin kez baglanacak etrafinda noktalari, tiklayin gibi fare tusunu basili tutma alternatif sunuyor. Seçiminizi kalani görüntünün seçilen parçasi ayirmak olacaktir akan bir noktali çizgi, tarafindan vurgulanir.

Bu temel islevler muhtesem efektler olusturmak ve hatta görüntüleri gelistirmek için gizli degisiklik yapmak için kullanabileceginiz daha gelismis araçlar için sahne. Lütfen fotograf odagi artirmak için en kolay ve en kusursuz teknigi merkezinde konu ile kenarlari kirpmak için. Eger düzenleme yazilimi ile sagladigi filtre dizi kullanarak özel bir tema ile ögrenmek için ince bir renk tonu ile daha da renk tonu resimlerinizi yapabilirsiniz. Eger fiziksel bir resim ile, renk katmak ve hatta görüntü hafif lekeleri disari boya tipki olarak da, görüntü üzerinde firça darbeleri boyayabilirsiniz.

Dijital fotograf düzenleme de yeteneklerinizi olarak deney için istekli olarak gelistirilecektir. Siradisi size serpmek daha, ayni zamanda yazilim ile asinalik artar kullandiginiz araçlari genis bir dizi,. Ve bir kez düzenleme yazilimi gerçek potansiyelinin farkinda olan, yakinda bu nedenle sanata muhtesem eser halinde görüntüleri metamorphosing, sundugu firsatlar çok sayida kesfedeceksiniz!