sehpa – büyük fotograf araci

Gece çekilen çogu fotograf ya da tanecikler veya bulanik çok karanlik olma egilimindedir. Bu kameralar genellikle kullandiginiz 800-1,600 yüksek ISO ile birlikte uzun deklansör hizlari kaynaklanmaktadir. Uzun deklansör hizlari onlar biraz hareket ve yüksek ISO sensör üzerinde çekilen rastgele sinyallere yol zaman bulanik görüntüleri insanlar neden olur.

Tripod buna bir son vermek ve el ile de çekim hizi ve diyafram ayarlayabilirsiniz DSLR kullanicilari veya prosumer kamera sahipleri için yaratici bir lisans olabilir. Manuel mod kullanarak, bir 1/30s bile 4 veya 5mins için 30s için her yere deklansör hizini ayarlayabilirsiniz. F/11 F / 8 bir diyafram ayari ile birlestiginde, (genellikle 100-200) en düsük ISO mümkün kullanarak, iyi bir pozlama için gerekli olan obtüratör hizi için metre kontrol edin. Bir test atis yapin ve ekranda görüntü ve en önemlisi histogram kontrol edin. Histogram görüntünün sol veya sag demetler halinde degil emin olun, ama ideal bir durumda tüm genisligi boyunca yaymak gerekir. Görüntü çok parlak çikti, bir daha kisa süre (1s den 1/2s örnegin) için deklansör hizini ayarlamak ve görüntü çok koyu ise (4s için 2s gibi) daha uzun bir süre için deklansör hizini artirmak.

Örnegin aksam gece iç veya dis az ortam isigi, oldugu yerde Üçayak durumlarda yararlidir. En kamera kullanicilari karanlik durumlarda fotograf makinesi deklansör hizi, diyafram degeri ve sonra neredeyse siyah arka planlar ve çok parlak foregrounds yol açan, flas çikar karar otomatik mod, kullanin. Tripod ile, kamera karanlik ortam aydinlatma yakalamak için daha uzun bir enstantane hizi kullanacaktir modu, Portre Gece seçmek için kompakt kameranin sahne modlari kullanmayi tercih edebilirsiniz, ve maruz kalma sonunda bir flas ile bitirmek. Resimdeki insanlar flas yanginlar kadar halen mümkün tutmak için mükemmel bir fotograf için kalir hepsi bu. Bu sekilde resim güzel aydinlatilmis arka plani ve hatta ön planda asiri parlak degil.

DSLR kullanicilari için, sadece arka plan için ortaya çikarmak için kameranin metre kullanin ve ön isik arka-senkron flas kullanin. Daha düsük bir temiz için ISO (daha az grenli) görüntü ve daha iyi bir açik fotograf kullanabilirsiniz Bu sekilde. Ayrica ön planda parlakligini kontrol etmek gerekirse olumsuz bir flas tazminat aramak isteyebilirsiniz.

Son olarak, hiç bir tepenin üstüne tirmandi bir durumda kendinizi bulduk ve muhtesem sahne tarafindan karsilandik? Esiniz sesleniyor kadar, çevresinin zaman fotograf çekme harcayacagi: “Birlikte bir resim atalim!”

Böyle bir senaryo ile karsi karsiya, birkaç seçenek vardir:
1. Bu kol boyu kamera tutun ve çekim ek – Bu iyi yüzlerinizi, ile çerçeve doldurur, ama yeterince çevreleyen güzelligi yakalamak degil (kollarinizi ekstra uzun olmadigi sürece!)
2. Bu bir tepe üzerinde son derece düsüktür, baska seçenegi ile birakarak ama seçenegi kullanmak için – bir yere dinlenme / zamanlayici fonksiyonu ayarlamak için kamera yerlestirmek için arayin.
3. Bu çarpici fotograf yol açabilir, hem size, hem yakalar bir ve – Sen, mükemmel bir çerçeve olusturmak / onu, bir test çekim onu ??istediginiz yere durmak için esiniz olsun, ve pozlama ayari, sizin tripod kurmak tepenin üstünden doga güzelligi.

Çekim Mutlu!