ruh ve fotograf

Kameralar bugün dünyaya bakmak bir devrim yaratiyor. Eger çiplak gözle dünyayi ve bir kameranin lens araciligiyla görüntülediginizde zaman farklidir. Eger kamera ayarlari ile geçis ve çevresi yararlanarak kameranizi kullanarak sadece birkaç hile ile bir sahne degistirebilirsiniz. Eger kamera ile bir sahneyi çekerken bir sekilde, daha dramatik hale gelir.

Fotograf siradan insanlar, sanatçilar ve profesyonel fotografçilar dünyanin ve yasamin güzelligi ifade en iyi yollarindan biri olmustur. Tabii ki, ayni zamanda kamera ile, bu öfke, korku ve hayal kirikligi gibi güçlü duygulari, yakalayabilir ancak çogu fotografçilar daha olumlu duygulari ifade etmek için tercih ederler. Her resim biraz güzel ve bu yüzden çogu fotograf olumlu duygular içeren ne fotografçinin fikri bir ifadesidir. Bir anda donmus olur bir kez üzüntü gibi hatta duygulari güzellik bir ifadesi olarak görülmektedir.

Eger fotograf olmak istiyorum nasil sanatsal bagli olarak fotograf çekmek için nasil çesitli yollari vardir. Örnegin, daha fazla dram konu eklemek için hizli hareketleri veya siyah beyaz yakalamak için yüksek hizda fotograf yapabilirsiniz. Bu tür insanlar, manzara ve doga gibi bir imza konu için tercih edebilir. Hangi bunu yapmak istiyorum sekilde, bunu bir izleyici tarafindan görülmelidir nasil hissettiginize göre bir görüntü yakalama emin olabilirsiniz.

Iyi bir fotografçi olmak için çok pahali bir fotograf makinesi sahibi olmak zorunda degilsiniz. Kendi alanlarinda uzman bazi fotografçilar Eger bir film yerine bir dijital fotograf makinesi yüklemek zorunda eski kameralar kullanmayi tercih. Bazen, dijital kameralar bazi ortamlarda dogru hissediyorum yakalamak degil. Bir dijital fotograf makinesi ile çekildigi zaman Bazen, görüntü sadece bu yüzden gerçek disi görünür.

Her fotograf aslinda bir fotografçinin ruhun bir parçasi içerir. Hep birlikte koydugunuzda, onlar yakalanan duygular, alinan olaylar ve nasil her görüntü çekildigi göre fotografçinin düsüncelerini söylemek mümkün olabilir. Fotograf bir kamera kullanimi ile o anda dondurarak bir an sonsuz tutmanin bir yoludur. Bazen rastgele alinir yakalanan bir görüntüyü bir durum hakkinda çok gerçegi söyleyebilir. Fotograflari da sik sik bir suç kaniti olarak alinir nedeni budur. Fotograf da aslinda ne farkli bir görüntü yakalayarak gerçegi degistirmek için kullanilabilir. Sadece bir tiklama ile, size gerçegi yakalayabilir ya da dünyayi aldatmak olabilir. Inanilmaz, degil mi!