resim çerçeveleme büyük kendiniz proje yapmak oldugunu

Eger bir sanatçi, ya da ev veya ofis etrafinda sanat görüntüleniyor sahip sadece birisi iseniz, sizin ince baski çerçeve ihtiyacimiz olacak. Eger profesyonel çerçeveli sanat olabilir ragmen, resim kendiniz çerçeveleme yapmak oldukça kolaydir. Birkaç basit malzeme ile, zevk resim ve fotograflari görüntülemek için yolda iyi olabilir.

Eger resim çerçeveleme için uygun boyutlu malzemeler elde edebilirsiniz böylece, ilk resim ölçmek gerekir. Bundan sonra, istenirse sizin resim asmak için cam ile uygun boyutta bir çerçeve, montaj pansiyon, mat kurulu, mountboard için sanat uymak için bir yol ve bir asili mekanizmasi almak gerekir.

Çubuklar metal ve ahsap dahil olmak üzere, boyutlari ve stilleri çok çesitli gelir. Fotograflari metal çerçeveler kullanirken Genellikle tablolar, ahsap çerçeveli, ancak resim çerçeveleme zevkinize göre ve nerede sanat görüntülenecektir kullanabilirsiniz. Hazir resim çerçeveleri özel çerçeveler daha ucuzdur, ancak sanat alisilmadik büyüklükte bir parça varsa, özel kare resim çerçeveleme için tek seçenek olabilir. Hazir resim çerçeveleri birçok standart boyutlarda hazir.

Resim çerçeveleri de cam bir tür gerekir, ve bu çerçeve veya ayri olarak satilabilir. Cam cam veya akrilik ve her teklif özel faydalar olabilir. Cam çok çizilmeye karsi dayanikli, ama ayni zamanda oldukça agir. Akrilik hafif ama çizilmemesi için biraz daha egilimli. Ancak, ayni zamanda ultraviole isik koruma getirerek resminize ek koruma saglamak ve çerçeveli sanat için parlama azaltilmis olabilir.

Resimde monte karti üzerine yerlestirilir ve bir biçimde bu yapistirilir. Yapistirici kullanilabilir ragmen resim çerçeveleri disari degistirmek istiyorsaniz, genellikle sanat zarar verebilir. Foto köse veya mentese bant yerine kullanilir ve herhangi bir hasar kolayca kösesinden kaldirilabilir sanat, gelecek, böylece bu sik sik asitsiz formüller gelir olabilir. Alternatif olarak, montaj kurulu arasinda sikismis sanat eserleri ile, mentese bandi kullanarak mat kurulu bantlanmis olabilir.

Hafif ama saglam montaj kurulu resminizin korumak için yardimci olacaktir. Asitsiz köpük montaj kurulu kullanarak yüzey rengi solabilir zararli asitlerden resminize korumak için harika bir yol sunar.

Mat kurulu çesitli nedenlerden dolayi önemli bir husustur. Estetik, paspaslar resim içinde bazi renkleri vurgulamak için katmanli olabilir. Koruma açisindan, paspaslar da resmin yüzeyi ve cam arasinda bosluk saglamak için yardimci ve sanat zarar verebilir nem olusumunu önlemeye yardimci olur.

Bu parçalarin hepsini kullanarak, kolayca sanat çerçeve resim pratik yapabilirsiniz. Hazir resim çerçeveleri ucuza kullanilabilir ve resim çerçeveleri ne gibi göre seçilir ve dekor ile ne isleri olabilir.