portre fotografçiligi ipuçlari – bilmek için bes ipucu

Birçok fotografçi fotograf en zor türlerinden birisi olarak portre görüntüleyin. Yakalama insanlar ve onlarin kisilikleri karmasik sanat çalisma ve pratik deneyim yil gerektirir. Ama bu bir sonraki seviyeye portre alamaz anlamina gelmez. Burada az deneyim ve hiçbir fantezi ekipmanlari ile çarpici portre olusturmak için nasil bir kaç ipucu vardir.

samimi gitmek

Dogrudan kameraya bakan bir gülümseyen konu göstermek resimleri çok sayida bulunmaktadir. Böyle Resimler onlarin yeri vardir, ancak konu kisiligi ifade izin vermeyin. Samimi fotograf da dikkat edilmez zaman konu yakalama sanatidir. Bu yöntem, dügün ve özel etkinlikler de çok popüler hale geliyor, ve portre çarpici dürüstlük verecektir. Daha da büyüleyici var – bir anne ve bebek bir kamera bakiyordu ya da onu çocuga sarki bir anne bir resim

konuyu gizlemek?

Portre görsel olarak etkileyici bir sonraki turda yapmak çok kolay (ve ucuz) bir sekilde kismen konuyu engellemeyecek çalismaktir. Bu eksik ne hayal etmek izleyici zorlayarak yaparken belirli özellikleri (eller, gözler, agiz) daha fazla dikkat çekmek için izin verir. Ayrica, bu renk ile oynamak için büyük bir firsattir. Konuyu bir parlak renkli esarp vererek deneyin ve bir pervane yaraticilik bir dünyanin kapilarini açabilir bakin.

Studio Get Out

Bunun yerine bu sikici “bir sandalyede oturan” ya da hepimiz önce gördüm portreler “pencereden disari bakarak” alma, tuhaf ve eglenceli ortamlarina konuyu getirmek ve çevrenizdeki ne kullanmak için onlarla birlikte çalismak. Burada büyük bir örnek bir oyun görmek-testere oturan gibi, birlikte eglenceli bir aktivite yapan çift özelligi nisan fotograflari olacaktir. Her firsatta gerçekten dikkat çekiyor bir görüntü almak için kutunun disinda düsünmeye çalisin.

sizin yarariniza isik kullanimi

Eger konu bakmak dogal yapmaya çalisiyorsaniz bile aydinlatma portre için en iyi ortamlar. Ancak, hiçbir sekilde bu bir konu isik için baska bir yol var demektir. Karanlik ve konunun sadece aydinlatma parçasi ile oynarken, ya da üzerlerine gölge desen döküm deneyin. Bu gibi basit seyler unutulmaz portre yaratma yolunda uzun bir yol olabilir, ve genellikle masa lambalari bir çift ve biraz yaraticilik ile gerçeklestirebilirsiniz.

gerçek renkleri göstermek

Önceden konu ile konusun ve onlar hakkinda biraz daha fazla biliyorum bir konusma kadar grev deneyin. Bir portre bir kisinin iç hem de dis ne oldugu hakkinda bir hikaye anlatmak gerekir, ve bu küçük ipuçlari iç kisi ortaya çikarmak için fikirler formüle yardimci olabilir. Bir kez ilgili sahne bir çift alip ve bu konuda ates içine dahil izin deneyin, bazi seyler konuyu seviyor biliyorum.

Portre içinde ilk sorumluluk her zaman bir kisi de onlar gibi ne oldugu gibi “kim” göstermek fotograflari olusturmaktir. Bu ilk basta zor olabilir, ancak bu makaleden ipuçlari birkaç uygularsaniz insanlarin inanilmaz dürüst ve güzel fotograf çekmek dogru yolda iyi olacak. Ve sizin ve konuyu hem de son görüntüleri ile mutlu olacak bu nedenle her zaman açikça fotograf çekimi için beklentilerini anlamak için unutmayin. Her zaman oldugu gibi, eglenceli tutmak ve size portre almak ve her zaman basarili olacak nasil yaratici olmak.