photoshop ögrenmek … Eger basyapitlarindan içine dijital görüntüleri dönüstürmek nasil

Ifade bir yolu olarak fotograf kullanimi uzun ve yaratici bir yol geçilen vardir. Bir zamanlar dünyanin geri kalani, bu günümüz algi paylasmak takvim, e-kartlar ve hatta online albüm gibi günlük ihtiyaçlar getirmek için büyüleyici bir araci olarak görüntüleri kullanarak, nis sanatçilarin forte kabul edildi yeterince çekici görüntülerden sanat gerçekten çok yönlü oldugunu. Bu fotograf daha siradisi uygulamalar söz konusu oldugunda, sik sik oldugu gibi bilgelik, ya da mizah birkaç kelime sadece görüntüleri kendileri kullanmak yerine sik sik, çok daha fazla yumruk paketleri olabilecegini bulabilirsiniz. Eskiden günlerde, bu seçenek, yapiskan etkisi bir baslik ya da getirdigi bir baslik isiginda, gerçek bir tabu olarak kabul edildi. Photoshop ile, ancak, bu vicdan azabi anlamiyla dünya dijital resim düzenleme görünümü yol devrim var alternatiflerin bollugu ortadan silinir.

Photoshop ile resimlerinizi altyazi artik onlari genelinde metin birkaç satir siva ile sinirlidir. Bunun yerine, metnin uyum yakalayabilir ve ne bir nihai ürün olarak sahip uyumlu bir metin ve görüntünün izdiham degil, iki ayri varliklar, böylece görüntü ile birlestirme var. Photoshop bu etkiyi elde etmek için, Anti-Aliasing adi verilen bir çigir açan teknigi kullanir. Metnin piksel Anti-Aliasing çalistigini kismen ayakta onlari tutmak için kenarlari doldurarak, yazin. Ayrica Photoshop saglar diziden en uygun alternatif seçerek, görüntü nasil görünecegini keskin veya yumusak seçebilirsiniz. ‘Güçlü’, örnegin ayni zamanda arka plan ile senkronize oldugundan emin yaparken ‘Keskin’, kenarlari tanimlarsiniz ise metnin resmin geri kalanindan daha agir görünür olur.

Asagida 10 veya 12 puan yazi tipi boyutu çok küçük bir metin ile çalisiyorsaniz Photoshop uzmani tavsiye olarak, daha sonra, ‘Yok’ için tercih ayarlayarak Anti-Aliasing kullanarak uzak yönlendirmek. Bu, tutarsiz bir çok küçük boyutlu görüntüleri, ya da düsük bir çözünürlükte çalisirken devreye giriyor bir faktör degistirilmis, söz konusu metin tutar. ‘Yumusak’ ve ‘keskin’ alternatifler onlar getirmek etkileri ile isimlerini kadar canli, ama arasinda bir sey ariyorsaniz, adindan da anlasilacagi gibi, metin belirleyici görünmesini saglar, ‘net’ seçenegini deneyin . Anti-Aliasing çalismak için, size Katman Palette ‘Tür’ katmani segmentinde bulacaksiniz menü, gelen çalismak niyetinde seçenegini seçin. Sen, ‘Seçenekler’ çubugundan seçerek veya ‘Karakter Paleti’ den ya bu menüye tasiyabilirsiniz.

‘Tip’ araci ile çalismak için, öncelikle ‘Seçenekler’ çubuguna getirmek gerekir. Sen harfi ‘T’ vurarak bunu ve sonra olusturmak isteyen etkisi göre seçeneklerini seçebilirsiniz. Bar sundugu tüm seçenekleri ki, ilk iki Tip Maske veya Tip Katman olusturmak için vardir. Eger çalisma daha rahat ne tercihinizi temel alabilirsiniz. Ilk asamada uyum zor olabilir metin büyük organlari için, bir tür Katman, tiklayin ve boyutu bir dikdörtgen veya kare kutusu olusturmak ve bir metin sütunu olusturmak istediginiz segmentin bölümünü içine sigabilecek olabilir görüntü dogrudan yazarken içeri metin özelligi, görüntü üzerinde I-isin dikkat, küçük yatay çizgi hangi genelinde metin için temel oldugunu. Bu temel dikkat hasar sonra böylece yeniden boyutlandirma zaman ve çaba tasarrufu, görüntü üzerinde çalismak bile daha hassas saglar!

Photoshop bunu yazmadan önce yazi tipi ve metin karakter boyutlarinda görüntülemek için izin yok iken, bazen nihai ürün çok baslangiçta gibi olacak anlamaya oldukça zor olabilir. Eger metin için sopa istediginiz yazi hakkinda saskin Ve eger, sadece içinde doldurabilirsiniz, vurgulamak ve sonra metin ve genel görüntü için en uygun görünüyor yazi tipi ve stil seçin. Renk henüz size keyiflerini yasamalari için baska bir yol oldugunu. Photoshop tüm tek bir katman içinde, renkler bir ürün yelpazesine görüntü karakter için karakter metin rengini koordine, hatta renk saglar! Renk Seçici penceresi açikken Ya Renk Seçici penceresinden veya görüntü görüntünün ilgili kesimi üzerinde tasiyarak kendisinden renk seçebilirsiniz.

Bir kez metin eklendi ve akliniza gelebilecek tüm gelistirmeleri verilmis, size basari üzerinde zevkle seyretmek için bir dakika almak isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için, ‘Sayisal Tus Takimi’ ile ‘Enter’ tusu ile tipi modundan çikin. Ayrica, araç kutusunda baska bir araç seçerek veya Seçenekler çubugunda onay isaretini tiklayarak ‘Yazma modu’ çikabilirsiniz. Yine de eklediginiz metin memnun degilseniz, siz Katmanlar Palet en küçük alanda ‘T’ simgesini çift tiklayarak düzenleme moduna yeniden girebilirsiniz. Sadece metin boyutunu veya hareket etmek istediginiz bir hizli-fix is için, oranlar uymak için metni sürüklerken ‘Shift’ tusuna basili tutun unutmayin. Bunu yaparken degil metin özgün oldugundan daha uzun ya da daha genis hale geliyor ve bu sizin için ne ariyorsaniz eger, ‘Shift’ tusunu basili tutarak disinda da ayni sekilde devam etmek için yol açacaktir.

O ilk ögrenme egrisi üzerinde alir sonra artik deneyimli profesyoneller Photoshop alemine sinirli hayret da sinir yeni baslayanlar için çok kullanisli bir araçtir. Burada hile olarak uygulama çok ve mümkün oldugunca yaratici almak yatiyor ve yazilim zahmet deger olacaktir üretmek sizin basyapitlarindan için cazibesini çalisma izin!