photoshop dijital fotograf

Bir zamanda yazilim, bir adim ana

Kullanimi ve dijital teknoloji sundugu olaganüstü etkileri kolayligi ile, her geçen gün dijital kameralar ve fotograf düzenleme yazilimi dönerek fotografçilarin sürekli büyüyen segmenti bulmak hiç de sasirtici degil. Kusursuz görüntüler olusturmak için yakinsama temel unsuru olmaya devam yok iken ayni, dijital araçlar ayni zamanda araçlarin sadece bir avuç muhtesem efektler olusturmak izin verirken görüntü yakalama zaman göz ardi olabilir herhangi bir kusurlari düzeltmek için çok daha kolay yapabilirim. ama yeniden dokunmadan görüntülerin gerçek süreci söz konusu oldugunda, kendi çabalari en uygun düzenleme yazilimi seçimi sadece bunlarla sinirli degildir, ayni zamanda fonksiyonlari en temel üzerinde emekçi gereksiz saatlerce ve üzerinde kaybetmek yok saglanmasi , daha ayrintili ve ayni zamanda daha çekici olanlar.

Eger görüntüyü düzenlemek için yola önce, her zaman sizinle, orijinal bir yedek kopyasini sahip oldugunuzdan emin olun. Görüntünün tam bir felaket yapabilirim bile ihtiyaç olmasi halinde bu sekilde, hala, geri almak ve sifirdan yeniden isleme için orijinal var. Bunu yapmak için, öncelikle bilgisayariniza bir konferans için orijinal bir kopyasini kopyalamak, hangi seçenegi ‘Farkli Kaydet’ tiklayin sonra düzenleme yazilimi ile görüntünün bir kopyasini açmak gerekir, ve. Özgün saglam oldugunu temin ettik sonra, resmin kopyasini deneme baslayabilirsiniz. Hemen hemen her fotograf editörü ile, olabildigince deneysel olmak sizin yaptiginiz herhangi bir degisiklik silmek gerekiyorsa eldeki seçenegi yakin ‘Geri Al’. Tesvik Bazi daha gelismis versiyonlari bile sadece istediginiz degisiklikleri kaydetmek ve geri kalani atmak için seçenekleri geri Birden saglar.

Fotograf düzenleme yazilimi kullanarak Ile kolayligi da görüntünün yolunuzu çalisma ile ne kadar rahat baglidir. En temel ve en sik kullanilan araçlardan biri de ‘Pan Araci’ olarak adlandirilir ‘El Araci “dir. Adindan da anlasilacagi gibi, bu araç degistirmeden korkusu olmadan görüntü etrafinda manevra için kullanabileceginiz bir el, seklindedir. Daha dogrulugunu saglamak için, ayni zamanda belirli degisiklikler yapmak ve daha sonra genel etkisi görüntülemek için tekrar uzaklastirmak için görüntü yakinlastirmak olabilir. Bunu yapmak için, görüntü disinda çizerken bir eksi isareti büyüteç ve ne zaman bir arti isareti görüntüler ‘büyütülmesi Cam Araci’ kullanmaniz gerekir. Yazilim birçok türü de dogru baskalarinin ve uzaklastirma için tiklayin sol saglamak için tasarlanmis ise set artislarla içine yakinlastirmak için görüntü üzerine tiklayin izin verir.

Görüntü içine yakinlastirma, ayni zamanda bu bulanik ve belirsiz göründügünü fark edebilirsiniz. Ayri ve böylece kapattiginizda görüntüyü olusturan piksel, dagitmak Ancak, bu sadece. Bu, görüntü üzerinde dakika ayrintilari üzerinde çalismak ve yeniden uzaklastirmak, daha net bir resim görmek için izin verir. Ayrica bir daha yakindan bakmak için bilgisayar ekranina gözlerini kisarak çabasi tasarruf ederken gözlerini üzerinde çok daha kolay hale getirir. Hatta bile en yerinde eksik endisesi olmadan, belirli bir renk olan piksellerin setleri seçmek için ‘Damlalik Araci’ kullanabilirsiniz.

Yazilim ayrica vurgulamak istediginiz görüntünün belirli bölümlerine etrafinda kareler, daireler ve hatta elips iz izin ‘Kayan Araçlar’ olarak bilinen ne olusacaktir. Seklinde düzensiz görüntüler için, bunu çevresindeki görüntü, ya da sadece arsa noktalari etrafinda iz ve yine ilk nokta tiklayarak hepsi baglamak gibi fare dügmesini basili tutarak serbest aracini kullanabilirsiniz. Seçiminizi yaptiktan sonra, resmin uygun bölümü seçimi bildiren, bir akan noktali çizgiyle vurgulanir.

Eger efektler yaratmak ve görüntü mükemmel gelistirme araçlari kullanmak gibi daha gelismis özellikler ilerleyebilir, bu temel islevleri hakim olmasi. Resminizin önemli kismina odak çekmek için en kolay yolu temel unsurlari vurgulanir böylece kirpmak için. Bu renk tonu için çesitli tonlar filtreleri kullanabilirsiniz bile olabilir görüntü veya boya vurus üzerine, sadece firça ve airbrush alternatifleri kullanarak fiziksel bir resim ile ilgili olarak. Yazilim ayni zamanda seçim ve herhangi bir küçük kusurlari veya lekeleri üzerinde boyamak için çesitli renk paleti saglayacaktir.

Eger yazilimi kullanmak için kolay ya da zor ne kadar tüm size verilen tüm seçenekleri ne kadar sistematik ve iyi yetismis baglidir. Eger bu kullanmak araçlari daha çok sayida olsun daha yaratici de size geleneksel kaliplasmis kendinizi kisitlamak eger çok daha fazla özelligi asina oldugu anlamina gelir. Ve bunu biliyorsun önce, zarif sanat one-of-a-tür eserler olusturmak için yolda iyi olacak!