oval resim çerçevesi seçmek için nasil

Oval çerçeveleri herhangi bir portre görüntülemek için essiz ve dekoratif yoldur. Ancak, tüm portreler oval resim çerçeveleri iyi çalismaz. Eger oval çerçeve için en iyi resim seçim yapmak yardimci olmak için sormak gereken üç soru vardir:

Soru 1: sizin için oval kare resim ne tür istiyorsun?

Düsünmesi gereken ilk sey istediginiz fotografa ne tür bir ekran-olan bir portre, bir samimi, bir manzara ya da natürmort fotograf? Oval resim çerçeveleri hemen hemen her zaman onlari insan portreleri ile iyi bakmak. Oval çerçeveler iyi resmi bir resim veya portre vurgulamak için kullanilir ve genellikle gayri samimi fotograflari ile iyi görünmüyor. Oval sekil çerçevenin basitlik yakindan gruplanmis bir veya iki kisi ile bir resim genellikle en iyi neden olan bu kare görüntüye siklik katiyor. Ancak, bir grup bir resim olabilir ve hala çok siki kirpilmis degil sürece oval çerçeve içinde güzel bir görünüm var.

Eger oval bir resim çerçevesi ama fotograf için en iyi seçim olacaktir emin degil düsünüyorsaniz, bir satin mat ya da bir kagit keserek ya, çerçevenin oval sekli çogaltmak, ve resim üzerine yerlestirerek. Eger resim ile oval sekli isterseniz hemen bileceksiniz. Iyi görünüyor, simdi sadece oval çerçeve seçmek zorundasiniz. Iyi görünmüyor, o zaman farkli bir seklinde çerçeve aramak için zamani.

2. Soru: Eger oval çerçeve ne tür istiyorsun?

Eger oval çerçeve görüntülemek için plani nereye çerçeve istediginiz fotografa ek olarak, ayni zamanda düsünmelisiniz. Eger oval bir resim çerçevesi satin almadan önce, bunu görüntülemek istediginiz belirlemek. Bir tablo veya dresser görüntülemek veya duvara asmak istiyor musunuz? Pek çok oval çerçeve geri standi ama az ikisine de sahip asili donanim ya da sövale ya tasarlanmistir çünkü görüntülenebilir nasil görmek için satin almadan önce her zaman Oval sasi kontrol ettiginizden emin olun. Bu çogu zaman göz ardi adim düzgün çerçeve seçimi daraltmak için önemlidir.

Düsünmek bir sonraki sey malzeme ve stil türüdür. Oval resim çerçeveleri ile seçim için farkli stilleri ve yüzey çok sayida bulunmaktadir. Bir metal çerçeve veya ahsap resim çerçevesi ister misiniz? Oval ahsap çerçeveli, çerçeve dekoratif süsleme miktari ahsap çerçeve türüne bagli olarak orada degisir. Kompozit ahsap kalip daha kolay oldugu için kompozit ahsap çerçeveler genellikle çerçeve üzerinde daha fazla süsleme varken Masif ahsap oval çerçeve genellikle çerçeve üzerinde hiçbir dekorasyon çok az gelir. Oval ahsap resim çerçeveleri eski ceviz, gül agaci ve kiraz ya da altin veya gümüs gibi antik renkler gibi zengin ahsap tonlari genellikle en popüler.

Metal oval resim çerçeveleri baska bir seçenek, ancak genellikle masa basinda görüntülemek yerine bir duvarda asili için yapilir. Metal oval çerçeve daha küçük boyutlarda bulmak kolaydir ve genellikle dekoratif metal isleri, boncuk veya kristal gibi dekoratif özellikleri ile bezenmistir. Kaliteli bir ariyorsaniz, iyi bir kati kalay, gümüs tabak veya gümüs resim çerçevesi düsünmelisiniz çerçeve yapti. Metal alasim veya alüminyum oval çerçeve ancak zaman test standi olacak ve yillarca zevk daha bu kare daha pahali olacak.

Eger çerçeve ve kisisel stil tercihleri ??ne oval resim çerçevesi sizin için en iyi oldugunu belirlemek ne de vardir istediginiz resmi. Ancak, fotograf nasil görünecegini herhangi bir dikkate almadan seviyorum bir çerçeve seçme hata yapmazlar.

3. Soru: Resminizi en iyi ne çerçeve stili gidiyor?

Bir çerçeve seçerken baslamak için en iyi yer ise genellikle çerçevenin rengi ile baslamak. Burada bir renk seçmek için basparmak iyi bir genel kural:

* Antik gümüs çerçeveler siyah ve beyaz fotograflar için harika bir seçimdir
* Antik altin çerçeveler sepya baskilar ile büyük ve ayni zamanda siyah-beyaz fotograflar ile iyi görünüyorsun.
Kiraz, gül agaci ve ceviz gibi * Klasik ahsap yüzeyler hemen her sey ile harika görünüyor ve emin degilseniz her zaman güvenli bir bahis vardir.

Eger renk seçtikten sonra, artik en iyi fotograf tamamlayacak tarzi türünü belirlemek gerekir. Ama önce, temel oval çerçeve stilleri ve nasil farkli ihtiyaçlarini karsilamak temel bir anlayis alir.

Kadin resimleri bir kadinsi görünümlü oval çerçeve içinde harika görünecek. Bir feminen görünümlü çerçeve genellikle kare ya da oval çerçeve özetleyen bir boncuklu veya dekoratif kenarin üst ve alt bir dekoratif veya çiçekli süsleme vardir. Bir kadinsi bir görünüm, geleneksel veya klasik görünüme sahip egilimindedir.

Erkek veya erkek resimleri, bir daha erkeksi bir görünüm böylece herhangi bir süsleme veya dekoratif kenar ile klasik düz oval çerçeve dikkate isteyeceksiniz. Ancak, genç erkekler resim için, çerçeve üzerinde dekorasyon küçük bir miktar güzel fotograf vurgulayabilirsiniz.

Siyah beyaz, sepya veya eski moda bir görünüm ile herhangi bir resim çerçevesi antika bir tarzi ile güzel uyum olacaktir. Bu kare bir geleneksel veya klasik bir görünüm vermek için çerçevenin dis çevresinde süsleme bir tür var. Birçok antik resim çerçeveleri bu dekoratif özellikleri vurgulamak için yardimci olan bir yasli bir görünüm vermek için süsleme etrafinda koyu temel renk var.

Bu kadar çok stil ve renk ile, resim artirir, hem de evinizin dekor tamamlar bir çerçeve seçtiginizden emin olun. Bu sorularini yanitladi ettik, size fotograf için dogru oval resim çerçevesi seçmek için gereken herseye sahip olmalidir.