odaklanmak ve en iyi atis almak

Fotograf çekimi tatmin edici hem de unutulmaz bir deneyimdir. Fotograf hem de sinir bozucu yerine edilebilir.

Asagidaki büyük fotograf çekme en iyi sekilde temel ipuçlari ve öneriler vardir.

Resimleri kapali çekme

Iyi bir odak kapali elde etmek için en iyi yolu, ISO 400 bir hizina sahip filmin bir rulo kullanmaktir.

Kapali çekilen fotograflar bir bulaniklik biraz zaman örnekleri olabilir, bu sorunu çözmek için en iyi yolu kamera otomatik odaklama geçis geregidir. Bu manuel odaklama ve yorulmadan sizin için daha kolay hale daha kisa sürede, kamera sizin için isi yapmak zaman keskin almak konsantre zorunda önler.

Ayrica, kamera bir flas var neden bir neden yoktur. Sen kapali çekim çekerken özellikle kullanmak gerekir. Bulanik resimler de zayif aydinlatma sonucudur. Bu durumda, kameranin deklansör bu nedenle görüntü bulanik yapma zaman önemli miktarda açmak zorunda kalir.

Koyu fotograflari bir flas kullanilarak önlenebilir. Mevcut isik olsa bile kapali çekim bir flash olmasi gerekir. Olsa da, bu bir atis olmadan bir flash ve baska bir ile alinmasi oldukça gereklidir emin olmak için.

Piller, pil, pil

Bazen, odak elde etmek için çalisiyor kamera gücü ile çalisiyor, özellikle zor kanitlayabilirim. Her zaman pilleri kontrol etmelisiniz. Bu çekim çekerken bir flas sistemi pil gücü ve size flash patlamaz zaman yenilerini takas eski pilleri olan olmasi gereken isareti bir sürü alir.

Resimlerinizi parlamasini çik

Resimlerinizi son baskilar bir parlama olabilir örnekleri olabilir. Flas aynalar, parlak olan duvarlar, pencereler, TV, vb Bunu tarafindaki kamera koyarak Bunu önlemek mümkün olabilir yansiyan Genellikle bu olur.

Çerçeve ve odak

Bu deklansör dügmesine tiklayarak önce, aliyor çekim çerçeveleme odaklanin. Resmin çerçevesinin farkinda olun ve konularin kafalari üst kesmeye çalisin.

Fotograf çekmek için en iyi yolu çiplak elle oldugunu. Bunlari giyiyor ise eldiven çikarin ve çerçeveleme ve çekim odaklanirken herhangi bir nesne tutmayin. Böyle yapmak aslinda gereksiz yere engellenecek objektif kaçinarak yardimci olur.

Hakkinda resimler açik havada alinmasi ne

Resim Bu tür gündüz gibi avaiable kolayca isik olabilir nerede ISO 100 filmi kullanilarak alinabilir.

Ancak, onlarin resimleri atiliyor insanlarin gözlerini kisarak olabilir örnekleri olabilir. Bunu önlemek için, onlar günes isinlarina maruz kalacak degil bu yüzden insanlar konumlandirmak için deneyin. Bu bir semsiye kullanisli olmasi kullanisli olabilir.

Resimleri açik havada alinmis olsa dahi insanlar resimde karanlik veya gölgeli görünen durumlarda da olusabilir. Bu durumda, bu fotografçi günese dogru dogrudan yerlestirilmis oldugunu olabilir. Mümkün oldugu gibi, günes fotograf çekmeye kisinin arkasinda olmalidir. Ya da fotografçi günese dogru konumlandirilmis olmasi gerekli olup olmadigini, fotografi olan konularda herhangi bir gölge azaltmak için bir flas kullanin.

En kameralar onlarin odak üzerinde kilitlemek için bir kapasiteye sahip. Bunu yapmak için, parlak bir noktaya dogru kamera noktasi var. Denize gidiyor ve tamamen basmadan, deklansöre yarim basarak devam edin. Daha sonra, tam deklansör almak ve basin olan resim için kamerayi hareket ettirin.

Eger üzerinde duruluyor konunun ama konu konumlandirilmis uygun herhangi bir arka degil sadece unutmayin. Agaç veya atis mahvedebilir hedefin arkasinda görünebilir herhangi bir nesne dikkat edin. Bir bayrak diregi aslinda çekim sadece kötü çerçeveli ve odakli bir model kafasi, çikan gibi görünüyor örnekleri olmustur.

Bunu içine zihin, kalp ve göz koyarsaniz Sonuçta, odaklama kolaydir.