oc fotografçi bir fotograf is karli yapmak için iki öneri sunuyor

Her zaman fotografçilik sektöründe rekabetçi bir. Bir ekonomik kriz sirasinda özellikle böyledir. Bir yasam saglamak için, bir fotograf is sahibi, bir sanatsal vizyonu sahip olmanin yani sira, onun göz alt satirinda odakli tutmalisiniz. Bu makalede, bir fotografçi bu rekabet ortaminda bir yasam yapabilirsiniz nasil öneriler sunar.

Öncelikle, herhangi bir yeni ekipman satin almadan önce bir maliyet-fayda analizi gerçeklestirmek. Genel olarak, fotografçilar sanatsal bir grup vardir. Onlar dogal olarak mükemmellik içine sanat eserlerini açmak istiyorum egilimindedir. Is iyi gitmiyor Böylece zaman, pek çok fotografçi otomatik olarak sadece yeni lensler, yeni bir bilgisayar, yeni yazilim veya yükseltilmis kamera gerekir düsünüyorum. Ürün gelistirme bazen cevap iken, çogu zaman, yeterli ürün ile profesyonel bir fotografçinin sikintilardan cevap daha iyi bir ürün ama daha etkili bir pazarlama degildir.

Ikinci olarak, mevcut müsterileri seninle kalmak emin olmak için gelen her seyi. Normal is kurallari geçerlidir. Bu makul bir fiyata kaliteli bir hizmet sunmak gerekir. En fotografçilar de bu yok. Ancak bir fotografçi da onun müsterileri ile temas halinde kalmak gerekiyor.

Bir e-postanin bu amaci gerçeklestirmek için etkili bir yoldur. Buna ek olarak, bir fotografçi Facebook gibi sosyal ag siteleri üzerinde bir varligi olmalidir. Her zaman bir fotografçi bir müsteri oturumu düzenleme, o müvekkilinin Facebook hesabina onun en iyi resimlerden olusan bir çift yazilan böylece müvekkillerine bir arkadas olmak için talep etmelidir bitirir. Bir keresinde fotografçi mesajlari onun arkadaslari ‘Duvar’ üzerinde görünür bir resim her zaman arkadas olarak etiketlenmis edilmistir. Geçtigimiz müsterilerin akillarinda fotografçi kadar ve merkez devam edecektir. Müsteriler sonraki bir ihtiyaç var ya da bir fotografçinin ihtiyaci olan birine biliyorum, onlar bu Facebook gönderilen tüm hatirlar.

Zorlu ekonomik zamanlarda bu fotografçilik sektöründe bir kar uzatmak için bir meydan okuma olabilir. Ancak bir fayda-maliyet analizine dayali karar verme ve mevcut müsterileri ile temas halinde kalarak bir fotografçi sadece hayatta ama gelisemezler.