nikon d300 dslr ürün incelemesi

Profesyonel fotografçi olarak ben simdi iki yildan biraz için Nikon D300 kullaniyoruz.

Benim ilk dijital fotograf makinesi 6.2 megapiksel yakalama ile Nikon D100 oldu, ve ben çok etkilendim. Simdi D300 ve bu kadar 12.2 Mega Pixel yakalama ile ben mutluyum.

Cilt tonlari benden almak için en önemli sey, bu yüzden portre konusunda uzmanim. Ve D300 ile, rengi nadiren renk düzeltmek için ayarlamalar yapmak gerekir, böylece dogru, çok iyi.

Benim atamalari çogunlugu sahilde açik yerler için, bu yüzden isigi dengelemek için Nikon flaslarin kullanin. Ben Nikon dijital kameralar kullanarak fark ilk seylerden biri ISO puana nokta olmamasidir. D200 ile olarak D300 durumunda ne kamera diyor ISO 200 aslinda ISO 160 oldugunu bulundu.

Ben Nikon bu konuda sormak için aradim ve ISO kasitli asiri maruziyet önlemek için bu sekilde kalibre söylendi. Bu slayt filme benzer maruz kalan alanlar üzerinde dijital sensörleri, ile, bilgi almak imkansiz yakin oldugu dogrudur. Ancak, benim görüsüme göre, profesyonel kullanim için tasarlanmis bir kamera olarak D300 olan, bilgi mümkün oldugunca dogru olmalidir.

ISO konu telafi ve riskler üzerine yer almak için geçici bir çözüm bulmak çok kolaydir. Flas için maksimum senkronizasyon hizi bir saniyenin 1/250th olan: Ben D300 ile olan bir gerçek sikayet olarak bu daha önce D200 ve D100 ile ayni oldu.

Ben Nikon 1/500th de synchs Ben de bir D70 çünkü ve 1/500th de eszamanli yaptigi bir çekim yapma yetenegine sahip oldugunu biliyorum. Neyse ki D300 asagi 100 ISO gidecek, ama yine de, burada Hawaii sahilde gökyüzünde 100 ISO ve 1/125th de maruz F11 ya da F16 oldugunu çok parlak olabilir.

Ile sorun Nikon flaslarin sadece en iyi beni F9 vermek basitçe, gökyüzü hala biraz patlatildi alabilirsiniz.

Bunun disinda, ben D300 mükemmel bir kamera bulduk. Bu saglam, profesyonel bir fotograf makinesi bir agirlik ve bir havasi vardir. Kontroller rahat ve kolay anlasilir. Ben görüntü özellestirme için menü seçenekleri seviyorum, ve tabii ki Nikon optik üst çekmecede vardir.

Otomatik odaklama hizli ve dogru oldugunu ve düsük isik kosullarinda iyi çalisir. Ben hala 15 yasinda, özellikle benim 70 ~ 200mm F2.8 bütün eski Nikon lens, kullanabileceginiz seviyorum!

Renk ve görüntü netligi olaganüstü ve çok az manipülasyon ile istediginiz gibi 12.2 Mega Pixel dosyalari ile, ben büyük olarak büyütme yapabilirsiniz.