newport beach fotografçi kullanimi photoshop ve Lightroom arasindaki köprü activeword

Photoshop ve Lightroom hem en profesyonel fotografçilar tarafindan kullanilabilecek güçlü araçlardir. Her program kendi güçlü vardir. Ancak zaman zaman her programin özelliklerini birlestiren bir meydan okuma olabilir. Örnegin Photoshop üst çentik eylemlerin olusturulmasini saglar. Ayrica toplu is bu eylemlerin çalisan yetenegine sahiptir.

Lightroom görüntü seçmek için müthis bir programdir. Ayrica Lightroom üzerinden, elle Photoshop bir görüntü açmak ve bir Photoshop eylem uygulamak, bir fotografçi saglar. Tüm degisiklikleri ile yeni bir resim daha sonra Lightroom Katalog dogrudan girilir; simdiye kadar çok iyi.

Bir fotografçi Lightroom sistemi altinda seçilen tüm görüntüleri bir Photoshop toplu islemi çalistirmak istediginde sorun ortaya çikar. Birçok fotografçi bir uzlasma razi bu yüzden bu ise almak mümkün degildir. Onlar Lightroom bir klasöre görüntülerin bir kopyasini ihracat. Daha sonra toplu Photoshop eylemleri çalistirin. Eylemleri sonra onlar Lightroom içine Düzenlenen görüntüleri yeniden alin tamamlandi.

Bu yöntem bazi ciddi dezavantajlari vardir. Ilk olarak, görüntü disa aktarildiginda genellikle bazi kaliteli görüntü düzenlendiginde her zaman kaybeder bir biçimde ihraç edilmektedir. Ikinci olarak, görüntüleri yeniden ithal zaman orijinal görüntü ile ilgili hiçbir sekilde. Üçüncü olarak, görüntülerin iki klasör yerine Lightroom Katalog üzerinden düzenlenen bir klasör var biliyorum.

ActiveWord bu sorunu çözer. Çalisan ve o Lightroom ile Photoshop elle bir görüntü açilir ve bir fotografçi (kaybi, ayni anda birden çok görüntü düzenleme bir PSD formatinda yeni görüntü tutabilir eylem uygular zaman bir fotografçi alir adimlari taklit ActiveWord bir komut dosyasi çalistirarak kalite), ve orijinal görüntü düzenlenen görüntü yaninda saklanir, böylece dizisi adlandirma görüntü tutun.

Bu teknik benim için çalisti ve büyük ölçüde benim is akisi hizini ve organizasyon artmistir. (Photoshop eylem etkinlestirmek için F7 tusu ile) asagidaki gibi kullanilan ActiveWord betik:

e w5

Bu çalismasi için, Kütüphane Modülünde, ayar Dosya Adi ile siralama için ayarlanmasi gerekir. Buna ek olarak, komut dosyasini çalistirdiginizda size gelistirin Modül olmasi gerekiyor. Ayrica, düzenlemek istediginiz son görüntü seçili oldugundan emin olun.

Fotografçilik sektöründe rekabetçi. ActiveWord ile Lighroom ve Photoshop güçleri birlestirerek kullanarak, bir fotografçi büyük ölçüde onun isleme verimliligi artirabilir.