neden gece görüs gözlügü

Çok farkli gece görüs cihazlari seçim ile, neden bir gece görüs olarak bir tek gözlü veya kapsam cihazin baska tür aksine gözlük kullanmayi tercih mi?

Çesitli nedenleri vardir. Ilk ve en çok açik degildir, ordu geleneksel olarak gece görüs gözlük kullanmak kendi askerlerinin birçok egitim oldugu oldugunu. Kafa veya kask montaj ile, gözlük asker gözlük giyerek, silah kullanmak bir tank ya da araci kullanmak, ya da bir uçak ya da helikopter uçmak için yetenegi veren, bir el serbest kullanim saglar.

Ikinci neden, ve iki güçlü, göz türdür. Gözlük bakarak gözleri daha kolay ve kurmak bir tek gözlü veya kapsam tipi bakarak daha az göz yorgunlugunu üretir. Eger bir tank faaliyet gösteriyor ise, zemin etüdü yapiyor zirhli araç, bir taktik alanda arama ve kurtarma yapmak, ya da gece görüs gözlük (havaci gece görüs! – Baska bir yazi yakinda …) bir uçak ya da helikopter uçan olacaktir dogru seçimi kullanilan az göz yorgunlugunu dayali. Gözlük bakarak gözlerinizi diger göz kanattan gelen alay gecenin karanliginda ile ugrasmak zorunda kalmadan yesil renk tabanli vizyonuna ayarlamanizi saglar. Bu kolayca önemli bir göreve bir araç veya uçak kullanirken tabii ki istemiyorum bir bas agrisi, neden olabilir. Bu genellikle hedef daha iyi bir görünüm elde etmek için bir gözü yakin bir kapsam, araciligiyla amaci konsantre bir araç veya uçak ve baska çalistirmak için bir seydir.

NVDS ile görünümü bir tünel asagi bakiyor gibi bir çok olabilir. Görüs normal alaninda neredeyse 190 derece – ama bu NVDS ile 40 derece asagi kesilir. Bu yan – ya da “çevresel” – vizyon alisik, ve sik sik tehlikeleri görmek hangi konum, sadece orada degil. Eger sürekli görüs sizin dar alaninda göremiyorum Eger her iki tarafinda tehlikeleri taramak için basinizi açmaniz gerekir bunun için ayarlamak için. Kara savasi durumlarda en büyük degil, ama ne yapabilirim? Neredeyse tam karanlikta görmek mümkün oldugu için fiyat budur.