nasil zaman kodu ile çalismak bilmek

Daha önce belirtildigi gibi, zaman kodu bir zaman kodu üreteci geliyor. Operatör belirli baslangiç ??noktasi (saat, dakika, saniye ve kare) ile birlikte jeneratör damla kare veya olmayan birak kare zaman kodu, seçer. Zaman kodu böylece jeneratör kayit güverte veya ortak bir referans sinyaline kilitli olmasi gerekir, video ile tam senkronize olmalidir. Kayit kilidi zaman kodu, bir alan için kod iki video alanlar arasinda düsecek anlamina durumlarda düzenleme kullanmak için kod imkansiz hale, nonsynchronous kod neden olacaktir.

Bazi üreticiler kodu ile video kaset makaralari etiket tercih. Örnegin, makara 1 benzeri bir saatlik zaman kodu, makara 2 iki saatlik bir zaman kodu ve olurdu. Bir atis dört saatlik zaman kodu ile giris ama günlük makara 3 isaret ise, bir hata olmali.

Zaman kodu kullanmanin bir diger yolu kasete zaman günün-kodu kaydetmektir. Bu bir saat için zaman kodu üreteci ayari ve açilan çerçeve içinde çalistirmak suretiyle yapilir. Örnegin, zaman kodu 04:00:00:00 atis 04:00 de yapildigi isaret eder. Üretici günün belirli bir zamanda oldu bir sey bulmak istiyorsa, o sadece o zaman kodu için bant arayabilirsiniz.

Zaman-of-gün yöntemi ile potansiyel bir sorun oldugunu gece yarisi sifir saat için yirmi üç konumundan saat kodu jeneratör geçer. Operatör gün için eve gitmeden önce yeni bir makara koymak degilse, makara sonunda zaman kodu basinda zaman kodu daha düsük bir numarasi olacak. Bilgisayar editörü her zaman reel baslar ¬ ning dogru en düsük numarasina bakin bu yana, tek bir çözüm gece yarisi makaralari degistirmektir. Zaman-of-günlük kodu kullanarak farkli makaralari ayni numaralari anlamina gelir. Zaman kodu 10:00:00:00 Bir atis saat onda kayit edildi herhangi bir makara üzerinde olabilir.

Düzenleme ana stok için, en profesyonel bar ve sesi, arduvaz, ve diger görsel ya da ses için kod iki dakika izin her ikisi de, 00:58:00:00 09:58:00:00 veya onlarin zaman kodu baslangiç bilgi. Program 01:00:00:00 veya 10:00:00:00 ya da baslayacakti.

Onlar ates gibi üretim görüntüleri en çok üreticileri rekor sürede kodu. Üretim asamasinda bittikten sonra digerleri görüntüleri beklemek ve kod. Adresi parça zaman kodu ve dikey aralik zaman kodu video ile kaydedilmelidir yana görüntüleri üretim sonrasi kodlanmistir zaman, sadece ses zaman kodu kullanilabilir.

Bu zaman kodu jeneratör kiralama ve üretim sirasinda kod kaydetmek için genellikle ucuzdur. Bu yöntem ayni zamanda yapimci karmasik fotograf makinesi ayari sirasinda birden fazla video kaset kaydediciler (VTR) üzerinde ayni zaman kodu kaydetmenize olanak verir.

Ekleme ve zaman kodu çikarilarak biraz pratik ister, ama çok da zor degil. Dakika için ikinci, 60 saniye video 30 kare, ve saat 60 dakika vardir. Zaman kodu hesaplanirken, bir düzenleyici genellikle damla çerçeve ve disi birak kare zaman kodu arasindaki fark göz ardi eder. Üretici seçer Hangi numaralandirma sistemi, en önemli faktör her zaman kod numarasi temsil ettigi resmi bulgudur.