mk2 5d gerçekten oldukça büyük bir Canon SLR dijital fotograf makinesi

Mükemmel yönleri – Canon 5D Mk2 gerçekten full frame bir DSLR fotograf makinesi kazanmak isteyen son derece faydali bir seçenektir. Ben Mk2 Canon 1DS için kullanilan, ancak bu yeni model 1 F-stop en az ile isiga çok daha hassastir. Ayrica tek çekim modu boyunca dogru ve hizli otomatik odaklama sistemine sahiptir. Ayrica otomatik pozlama sistemi çok daha fazla benim eski kamera 1’den çok daha dogru oldugunu.

LCD ekran oldukça etkileyici. Bu 900.000 piksel ile üç inç LCD ekrana sahip. Menüler ile anlasma ve gerçeklestirmek için açiktir ve bu, bu özelligi ile bir DSLR kendi ilk defa ise “Live View” kesinlikle etkileyecek. Ama canli manzarali olasilikla otomatik olarak görüntülere gürültü eklemek için degil kapatilacaktir isinir bir pil süzgeç var ve bir kez CMOS gelen görüntüleyici devre akilda tutmak.

O kullanan kamera uzun tutmak için büyük bir basittir gibi istege bagli olan BG-E6, bir batarya grip, ayni zamanda dikkate almak oldukça yararli bir aksesuardir.

Kötü yönleri – kamera modunda deklansör hizi, ISO ayari veya iris üzerinde herhangi bir kontrol yok zaman. Bu size kamera otomatik olarak ayarlar alani içinde ayarlar oldugunu çok iyi görüntü var inanmak ne zaman basin kilit dügmesi vardir. Sey sürekli bir sahne almaya çalisirken her fotograf sonra, kilit sifirlar, böylece olmayan tutarli pozlama elde risk olmasidir. Sadece sicaklik ayari ayarlamak mümkündür.

29.97 aksine kamera sadece saniyede 30.00 kare kaydedebilirsiniz. Bu küçük bir ayrim gibi görünüyor, ama bu çünkü 1080i/1080P 30FPS’de, sadece yapilan film düzenleme ve normal bir yayin haline açmadan önce Apple Cinema Araçlari veya baska bir benzer bir program ile her bir dosyanin basligi degistirmek zorunda ve olacaktir . Eger bunu yapmazsaniz durumda bazi atlanir kare sonuçlanan, 30 fps zaman çizgisi üzerinde her bir sahne olusturmak ya da sadece bir 30.00 fps zaman çizgisi kurmak gerekir.

Böyle bir yayini 30.00 fps çalisir Ama bu, sadece film ya da televizyon için çekim ise bir zorluk. Sadece internet serbest videolar için bu kamera yararlanarak ise, 30.00 fps sizin için bir zorluk olmayacaktir.

Ek bir sey standart 48kz oldugunda sadece 44.1kz bir örnekleme orani kullanan kamera kayitlari sestir. Sadece Apple’in Final Cut Pro, herhangi bir örnekleme orani, bu dosya ile çalisabilirsiniz. Ben hemen önce söyledigim gibi videolari web sitelerine yükleme için ise, bu bir sorun olmayacaktir.

Ayrica bazi düsük isik veya düsük kontrastli sahnelerde H.264 blok eserler fark edebilirsiniz. Ben bu eserler çok daha belirgin Canon’un HF10, 1080 video kamera kodlama daha oldugunu söyleyebiliriz.

Video kirmizi disinda gürültü ücretsizdir. Gölge alanlarda çekim yaparken özellikle bu fark edeceksiniz.