manzara fotograflari

temel

Eger fotograf mücadele konusunda hiçbir sey tas yer almaktadir. Bunlar bunu yapiyor neden yapiyor ve daha da önemlisi ne düsünmek peyzaj çalismalari baslayan bu almak umuyoruz benim düsünceleri vardir.

Manzara fotograflari büyük olasilikla sadece hangi fotografçi girdi bir sürü olmadan kamera önünde oldugunu kayit gerektirir aile anlik sonra ve onun en temel formu yapma görüntünün en popüler seklidir. Aile tatil mekan kaydetmek için her yil çekilen bu resimlerin yüz binlerce olmalidir.

Ancak iyi, duygusal manzara is çok daha zor ve fotografçi gerçek bir katki ve katilimi gerektirir. Büyük talep fotografçinin zaman üzerine konur. Yilin dogru zamanda ve günün dogru zamanda, dogru yerde normal kaza ya da sans elde bir sey degildir olmak ikincisi çok büyük görüntülerin neden olabilir düsündüm. Eger iletmek istediginiz ruh üretmek için gerekli hava çok önemli oldugunu ve mutlaka güzel günesli bir günde anlamina gelmez. ‘Her gün üzerine yürümek arazi üzerinde hava fotograf’ olarak Paul Hill manzara özetliyor. Asinalik iyi fotograf dogurmak hor dogurmak degildir. Eger bilmediginiz bir alanda tatil zaman daha yasadigi birkaç kilometre içinde bir basyapit üretmek için olasiligi daha yüksektir.

Birkaç temel ….
Ekipmanlari …. Gerçekten ciddi manzara isçi hala en az bir orta format 6×6 film kamerasi ya da daha büyük olasilikla tüm hareketleri ile bir 5×4 alani kamera, biz daha yaygin SLR dijital fotograf makinesi üzerinde duracagim.
Hemen hemen herhangi bir kamera manzara çekmek için kullanilabilir. Bir genis açi lens ile bir SLR popüler bir seçimdir, kisa telefotoya kadar lensler de düzenli olarak kullanilmaktadir. Çok genis açi ya da çok uzun telefoto lensler özel efektler elde etmek için kullanilir ama idareli ve biraz tecrübe ile kullanilmak üzere gerekiyor. Daha da önemlisi sahneyi seçmek ve yorumlama yetenegini gelistirmek fotografçi.
Bu seçimi yapmak için harika bir yardim bir görüntüleme karti oldugunu, bu sadece bir SLR için kompakt ve 1:1.5 için genellikle 04:03 kameranizin görüntü orani, uyan bir dikdörtgen delik kart dikdörtgen bir parçasidir. Bu kompozisyon için bir yardim olarak peyzaj özellikleri izole etmek için önünüzde bu tutun. , Daha basit ve tasimak çok daha kolay bas ve her elin isaret parmagi ile bir dikdörtgen yapmaktir; yüzlerce yildir ressamlar tarafindan kullanilan eski bir numara. Kolayca ve size dönük olacak sekilde sag elin avuç uzaga bakan sol elin avuç içi ile yapilir.

Tripod kullanmak için? Bu size kalmis, onlar böyle bir yük oldugunu ve yeterli netlik saglamak baska yollari da var çünkü nadiren esas olarak yapmak. Eger agirlik çalismasi istiyorsaniz bir tasima sen ertelemeye izin vermeyin.

Ne iyi bir kompozisyon olusturur? Tüm izleyicinin gözünde ve bu yüzden çok öznel. Kez hakim, hatta daha fazla etki ile fotograf yapmak kiracak, bazi temel kurallar vardir.

Üçte bir kurali. Kameralar bir sürü dokuz esit parça halinde böler görüntü vizör, üzerine bir izgara üst üste saglar.

Ana özne için en güçlü konum dört kesisme noktalarindan biri üzerinde oldugunu ‘kural’ devletler.

Üçte birinde ufuk almaya çalisin, çok nadiren ufuk merkezi is yerlestirilmis olan yok. Ayrica ‘kural’ kirmak için zaman ögrenmek kadar tekrar, iyi bir tavsiye merkezi olarak yerlestirilmis ana konu için degil söylenecek.
Elestirmenler bir çok hatlarinda yol hakkinda konusmak. Bu sadece resmin bir sey, resmin içine göz kursun bir yol, çit, gölge vb, ana konu olan ve sonra disari kullanarak anlamina gelir. Digerlerinden daha iyi çalisir yol bazi formlari vardir, en etkili resim üzerinden bir “S” egrisi. Resmin içinde de düzenlenmesi ögeleri benzer bir is yapabilirsiniz, bir üçgen olusturan üç nesne ortak biridir. Dengeli bir görüntü alma tekrar tecrübe ile geliyor seydir, resmin sol tarafinda, diyelim ki, yakin küçük bir karanlik alani sag kösesinden daha yakin daha büyük bir parlak alani ile dengelenebilir. Bir eski moda denge terazi düsünün ve size fikir alirsiniz.

Bu ile devam edilebilecek kadar teori, sanat kural yok unutmayin. Kölece yukaridaki takip ve ‘güzel’ fotograf çekmek olacak; bu kurallari kirmak için ve mükemmel fotograflar yapacagiz zaman ögrenmek. ‘Almak’ ve ‘make’ nasil kullanildigina dikkat edin, ikincisi, diger sadece dügmeye basarak, fotografçi tarafindan katilimi anlamina gelir.

Peyzaj çalismalarinda Muhtemelen en yaygin hata resimde çok fazla de dahil olmak üzere. Büyük manzaralar iyi simdi manzaralari, modern bir islem gücü ve yazilim ile nispeten basit bir islem olarak kabul edilir. Çok fazla ilginç ön veya bos gökyüzü dikkat ve hatta görkemli bir gökyüzü zaman ana konudan bu yöne çevirmek. Sahsen ben çok daha çekici bir ayrinti izole resimleri bulabilirsiniz. Her manzara keskin ufka kamera önünde birkaç metre her sey olmasi gerekiyor, odak arka plan degil disari atmak için genis diyafram kullanmak korkmayin. Fotograf çekerken olay yerine dikkatinizi çekti ne degerlendirmek için bir sans ve bu ana konu yapmak. ‘Birisi bana ben aliyorum ve ben nerede ve neden resim alinmisti hiçbir bilgiye sahip resim gösterdi varsa, bu benim ilgi tutmak istiyorsunuz?’ Kendi kendine sormak için iyi bir soru

Son olarak diger peyzaj çalisanlari, Watkins, Adams, Godwin, Gallager ve digerleri çalismalarini incelemek. Bu bakis açilari ve topraklari özellikleri islemek nasil, onlari kopya yok ama kendi tarzi gelistirmek için onlara ilham.

Ben www.digicamsdirect.com satin Samsung GX-10 kullanimi