makro fotografçilik – kisa bir tartisma

Makro fotograf fotograf en çekici ve popüler formlarindan biridir. Bazi uzmanlara göre, makro fotografçilik sanati ve teknikleri ana çok kolay – ve bu, belki de, onun söhret arkasindaki sir degildir.

makro fotografçilik tanimi:

Lens lens veya aralik gücü tarzi makro fotograf ya da adlandirilabilir belirler. 1:1 araligi olan bir lens ile bir kamera negatif veya slayt üzerinde görüntü boyutu konunun gerçek boyutuna esit böylece makro fotografçilikta kullanilmalidir.

Eger 35 mm fotograf filmi kullaniyorsaniz bu nedenle, size 24×36 mm küçük bir alanda odaklanabilirsiniz bir kamera kullanmalisiniz. Fotograf filmi üzerinde görüntü boyutu konunun gerçek boyutuna esit oldugu o zaman sadece bir konunun resim çekebilirsiniz.

Makro Fotograf ne ilginç:

Makro fotografçilik, yeni bir dünyanin kapilarini açiyor. Bu konularin dakika ayrintilari yakalar – bu detaylar çiplak gözle tüm görünür altinda degildir. Fotograflari izlerken bu nedenle, izleyici en tanidik konularda yeni bir çok sey ortaya çikarabilir. Ve yabanci konularda makro fotograf daha çekici hale gelir. Fotograf elestirmenlere göre – makro fotografçilik sadece çekici, ama bastan çikarici degil!

Örnegin, birisi 1:1 araliginda bir pasli zinciri bir resim alir zaman, pas tam doku görmek için olsun. Paslanir nasil göründügünü, haber girer pas ve diger birçok dakika faktörlerin tam renk budur. Bu makro fotografçilik çekici kilan.

fikirler ve makro fotografçilik konular:

Fotograf için bir püf noktasi olan kisiler konulari kendi bulabilirsiniz. Onlar sanatçilar ve dogru olani için göz var. Ancak, bu alanda yeni ve hakkindaki kariyerine baslamak için olanlar konu bulmak için yardim gerekebilir.

Kar taneleri, su damlalari, mineraller, kelebekler, bitkiler, yaprak, çiçek ve çiçek yapraklari, bebek ayak ve parmaklar, gözler, örümcekler ve örümcek agi, böcek vb ortak konulardir. Sizin arka bahçe çikmak ve bir resim alarak deger konular bol bulabilirsiniz. Makro fotograf fikirler dogru konu bulmak için yetenegini gelistirmeye yardimci olmak için online olarak mevcuttur.

Doga her zaman fotograf ve sanatin ana konusu olmustur. Ancak, makro fotografçilik uzmanlar genellikle pul, para, otomobil parçalari, kol saati, kalem parçalari, ve diger küçük seyler ve koleksiyon gibi ögeleri fotograf çekmek.

makro fotografçilik dersleri:

Bu alanda çalisan bile uzun süre fotograf ile yer almis olanlar için yeni bir deneyim. Firsatlar burada sinirsizdir – yeni ekipmanlari ve teknikleri her gün icat edilir. Dijital fotografçilik gelisiyle, tüm dünya devrim olmustur.

Makro fotografçilik yardim fotografçilar için dijital fotografçilik dersleri dijital kameralar ve bu süreçte diger ekipmanlari tam olarak faydalanmak. Ancak, dijital fotograf makineleri kullanmak zorunlu degildir. Geleneksel film tabanli kamera hala popüler ve önümüzdeki birkaç on yil degilse yüzyillar için piyasada olacak.

Uzmanlar makro çekim için SLR dijital fotograf makineleri tercih ederler. Ancak, kompakt noktasi ve çekim kamera çok iyi bir sonuç verebilir. Fotografçilik hakkinda daha fazla bilgi için, çevrimiçi bazi dersler veya dersler alir. Fotografçilik teknikleri ve ekipmanlari hakkinda bilgi; uzman fotografçi olmak.