makro fotografçilik giris

Belirli bir noktada, her türlü açi gibi görünen hemen her seyi resimlerini almis bir zaman olacaktir. Bu fikir tükendi ya da yaratici bir sükunet kendinizi bulabilirsiniz tamamen mümkündür. En iyi çözümlerden bir fotograf ekipman yeni bir parça elde etmektir. Orada becerilerini gelistirmek ve meydan bu seçim için farkli aksesuarlar çok, ama baslamak için en iyi yer yeni bir lens ile. Orada en ilginç ve yararli odakli kullanim lensler biri makro objektif.

Tüm 35mm kamera lensleri gerçek yasam boyutu ile karsilastirildiginda resimde bir nesnenin boyutunu temsil orani bir tür var. Makro lens gerçeklik bu çok daha yakin bir oran elde olurken Tipik lens, gerçek boyutu çok daha küçük nesneleri sunar. Hiç bir çiçek ya da bir karinca bir bas bir yakindan baktim? Sansini bu fotograflari bir makro lens ile vuruldu vardir.

Mevcut makro lensler birkaç farkli türleri vardir. Tüketici düzeyinde ekipman en yaygin olarak bulunan orani film resimde konular olacagini ½ gerçek boyutu, yani kabaca 1:2 ‘dir. Bu çok gibi görünmeyebilir, ancak bir 5×7 veya 8×10 resmi sekilde büyütecektir zaman, son nesne gerçek hayatta çok daha büyük. Süper yüksek dereceli ekipman bir kar tanesi bakmak veya bir sünger pürüzlü yüzeyi kesfetmek için yeterince güçlü 5:1 bir oran kadar gidebilir. Bütçenizi ve istediginiz sonuçlari türüne bagli olarak, normal lens veya kameraya dogrudan verdigi tam bir lens için basit bir eki alabilirsiniz.

makro lens deneyler
Bir makro lens var ve nasil çalistigini biliyorum sonra, yepyeni bir sekilde bir seyler görmeye baslarsiniz. Hatta konular veya ortamlarda en bilinen farkli bir perspektiften bakildiginda önemli ölçüde yeni ve heyecan verici olabilir, ve bir makro lens kesinlikle bu saglayacaktir. Iste yeni makro lens ile yapmak için biraz eglenceli seyler var:

* Evinizin kesfedin ve bir hata göz mobilya bakis, hali ve yüzeyler olsun.

* Objektif mahallede ortak ögeleri vurarak yaraticiliginizi nasil genislettigini bak

* Küçük bir alanda kurun ve küçük ürün “katalog” tipi görüntü çogaltabilirsiniz görmek

Makro lensler dünyayi görmek nasil büyük bir etkisi vardir ve düzenli lens ile çekim için çok yönlü bir alternatif saglayabilir. Eger küçük bir odak merkezi yapmak için ne zaman ihtiyaciniz olacagini asla bilemezsiniz ve büyük yaparak daha bunu yapmak için iyi bir yol yoktur. Normal nesnelerin fotograflari kadar yakin ve arkadaslariniza ve ailenize onlari taniyabilirsiniz görmek almak da eglenceli. Makro lens kanatli daglara uçsuz bucaksiz çölde veya çim bir tablo açabilirsiniz; sizin keyiflerini yasamalari için çekinmeyin.

Özel bir maliyeti (ayri objektif) makro $ 200-400 çalistirabilirsiniz iken, size ve saglayabilir ilham veren seçenekleri de maliyet deger oldugunu göreceksiniz. Köstebek daglar sekilde yapma bizim isleri veya kisisel iliskiler bizim için disari çalismayabilir, ama fotograf çok eglenceli olabilir. Ayrica, hayati ilginç hale küçük seyler.