kuslarin mükemmel fotograflar çekmek için nasil

Hayvan fotografçiligin en popüler alanlarindan biri kus fotografçiligi. Mükemmel bir yabani kus fotograf çekmek zor olabilir, ancak dogru kendi arka bahçesinde bazi büyük fotograf firsatlari olusturabilirsiniz.

sizin arka bahçesinde fotograf çekimleri kurma

Kus fotografçiligi ile en büyük sorun aslinda bahçesinde kus çekmek degildir. Bir kez besleyiciler disinda ve kesfetti, kelime hizli etrafinda alacak! Kus fotografçiligi ile en büyük zorluk, sizin istediginiz yerde kus levrek oluyor. Yani, beslenme istasyonu veya birdbath kurmadan önce dikkatli bir sekilde yerini düsünün.

Kuslar kolay kedi ve diger avcilar için av ve güzel arka planlar ve iyi açilari ile fotograf firsati saglayacaktir ayni anda yapmaz yerleri seçin.

Eger kisin besleyiciler yola eger tüylü arkadas onlari geceleri sicak tutmak için gereken enerjiyi vermeyecektir gida (ekmek gibi) dolduruyor degildir bu yüzden sadece onlara kaliteli tohum vermek unutmayin.

Birdbaths de iyi fotograf ops saglamak ve kusevleri bahçesinde takilmak kuslar tesvik yardimci olacaktir.

Bazi kus türleri çekmek için çalisiyorsaniz, tohum veya bitki türleri onlar için iyi oldugunu görmek için Audubon Dernegi ile kontrol edin. Ayrica sayfalari “Yaban Hayati için Bahçe” Ulusal Yaban Hayati Federasyonu iyi ipuçlari bulabilirsiniz.

Ya kus evi ve banyolari için fotograf sinirlamayin. Ayrica agaç dallari ve çitler üzerinde levrek yakin bu yüzden de bu alanlarda aramak için emin olun kendi bahçesinde kus fotograf çekebilirsiniz.

kus fotograflari için kamera ayarlamak için nasil

Hiç kus sürekli hareket oldugunu fark ettiniz mi? Yerken, kendi küçük baslarini yukari sallanan ve asagi ve onlar yere zaman her zaman bu sekilde ariyor ve avcilar için bu vardir vardir. Kus fotografçiligi için en iyi ayari çok spor modunu kullanin ya da en azindan 1/250 için deklansör hizini ayarlamak, yüksek deklansör hizi olacaktir.

Bir SLR üzerinde kompakt dijital ya da telefoto lens üzerinde bir optik zoom varsa, bu çok daha kolay fotograf çekimi yapacak. Kameraya bagli olarak 6x optik zum, bir yakin çekim gibi görünebilir uzak yaklasik 10 metre alinan bir fotograf, yani bir 200mm lens ile ayni büyütme hakkinda verebilir.

Sözde “köprü kamera” Bazi 10 ile 20 metre yakinlastirir sunuyoruz, ama üretmek kaliteli sonuçlar çok satin almadan önce etrafinda kontrol degil. , Yüksek oranda zoom kullanirken, ayni zamanda bir tripod veya baska kamera sabitleyici kullanmayi düsünmelisiniz.

Yeterince büyük bir lens göz önüne alindiginda, ayni zamanda uçus kuslarin bazi harika fotograflar elde veya çok agaç basinda yüksek tünemis olabilir. Profesyonel doga fotografçilari genelde iyi detaylar fotograflari almak için 600 objektif kullanin.

Bu boyutta büyük telefoto lensler çok pahali, ama çok uzak kus fotograf çekmek için baska bir yol yoktur. Bu digiscoping denir. Bu yöntemle, bir dijital fotograf makinesi ile Kusçu en lekelenme kapsami birlestirir. Kus gözlemcileri Digest: Fotograf Iste çevrimiçi kus fotografçilar için digiscoping yöntemi tanitan çok iyi makale biridir.

Mavi gökyüzü uçus kus resimleri için en iyisidir. Ve günün bluest gökyüzü günes dogduktan sonra sik sik saattir. Günün belirli saatlerinde bahçesinde üzerinden uçmak kus sürüleri olabilir zaman da, desen arayin. Bu tür Osprey gibi yirtici kuslar, fotograf istiyorsaniz ya da,, ne zaman balik aksam erken bir göl veya nehir gidin. Bu ayni zamanda, yumusak, sicak ve hatta aydinlatma için mükemmel bir zaman.

Umarim bu ipuçlarini kullanarak, size bahçesinde daha kus çekmek ve görüntülemek için gurur duyariz bazi büyük kus fotograflar çekmek mümkün olacak.