katalog fotograf bir profesyonel, AOS kilavuzu

Sirketler, ürünlerini tanitmak için yillardir katalog kullandik. Birçoklari için onlarin ürün yelpazesi vitrin bulunduklari temel araci olabilir. Katalog önemli bir kismi görsel olarak, ürün ve özellikleri görüntülemek için kullanilan fotograflardir. Bu potansiyel müsterilerin ürün gibi göründügünü görmek ve onlari satin almaya karar yardimci olabilir saglar.

Bu düsünceyle, bu katalog fotograf kendi hedef kitlesi için cazip kilan bir sekilde ürün sunan zorunludur.

Katalog fotograf gida, moda ya da yiyecek ve kitaplar gibi günlük ürünler içerebilir. Ancak, hangi hiç ürün, Aore çekim, profesyonel görünümlü katalog fotograflari halinde çekim dönüstürmek, böylece izlenmesi gereken bazi önemli ipuçlari vardir:

Aydinlatma – Bu, yetersiz isik gibi katalog fotograf bu sag olsun AOS hayati görüntü görünüm amatör ve ürün asagi görünmesini saglayabilirsiniz. Dogru aydinlatma belirlenmesi Eger, fotograf Aore ne baglidir. , O kadar çok parlama var AOS zaman organik gida, örnegin, genellikle bulutlu bir günde, tercihen dis çekim çok dogal isik daha iyi görünüyor, daha yumusak bir etki yaratacaktir ve daha net çekim yardimci. Eger plaj moda çekim olsaydi Öte yandan daha sonra günesli bir günde dogru sahne olusturmak için yardimci daha uygun olacaktir. Bir kamera, flas dahili AOS dogal olmayan isik verebilir ve istenmeyen gölgeler böylece baslangiçta kapatin emin olun.

Arkaplan – Sen, Äôll bu yüzden gelistiren bir arka plan seçin ürün üzerinde net bir odak gerekir. Yogun bir ya da detayli arka plan ürün ve özellikleri dikkatini uzak çekecek. Bir beyaz veya açik arka plan kullanarak veya alan daha büyük bir derinlik elde etmek için diyafram moduna kamera dönüm çok fotograflarinizi gelistirmek ve gerçekten ürün öne çikmasini saglayacaktir.

Kamera ekipmanlari – Tripodlar katalog fotograf herhangi bir bulaniklik size istikrar vermek ve önlemek, AI yakin ürün ates özellikle. , Bu çekim kadar yakin için, özellikle normal lensler göre daha çok daha yakin olsun izin, bu amaç için tasarlanmis özel bir makro lens kullanimi tavsiye AOS.

Kompozisyon – ideal kompozisyonu izleyicilerin dikkat çekiyor bir pozisyonda ürün düzenlemek elde etmek için. Dokuz esit kareler halinde görüntü bölme dayali ve daha sonra hatlari kesistigi dört noktalarindan biri için ürün ekleyin edilir üçte ilkesinin üstünlügü kullanin. Bu dengeli bir görüntüsü olusturmak yardimci olur ve göz görüntü ile dogal hareket izleyiciler saglar. En kameralar, AO LCD ekranlar bu dokuz kareler halinde görüntüyü bölmek yapmanizi saglayan bir isleve sahiptir.

Mesaj düzenleme – Orada, size imajini gelistirmek için ne yapabilirim her zaman daha AOS. Photoshop gibi fotograf düzenleme yazilimi, daha yakindan ürünün çevresindeki görüntü, fotograf herhangi bir kusurlari kaldirmak veya pozlama ayari kirpma, renk zenginlestirmek saglayarak katalog fotograf çesitli unsurlari artirabilir.

Profesyonel görünümlü katalog fotograflari elde edebilirsiniz ve birçok için deney ve tecrübe asagi gelir pek çok farkli yolu vardir. Ancak, basarili bir katalog fotograf ile ilgili temel teknikleri mastering müsterilerine satin almak isteyeceksiniz satilabilir ürünleri halinde ürün resimleri açmak yardimci olacaktir.