kar için fotograf satis

Bir dünyada her dolar önemli oldugu, her ay fazladan para kazanmak son derece arzu edilir. Hizla yayiliyor bir kavram bir komisyon için, stok fotograf web sitelerindeki resimleri satis, diger bir deyisle, fotograf satan ya da.

Programlar bu tür çalisma kavramini anlamak çok zor degildir. Düzenli fotograf ilgilenen ve bir dijital fotograf makinesi büyük dizinlere fotograflarini göndermek için tercih insanlar. Orijinal görüntüler arayan Diger insanlar, site sahipleri, dergi ya da tasarimcilar, bu veritabanlari göz atmak, onlar gibi ve bunun için ödeme fotograf (lar) seçin.

80%, sizinle çalismayi tercih web sitesinde bagli olarak – birisi fotograflarinizdan birini satin zaman, yaklasik% 60 bir komisyon alirsiniz.

Genellikle, fiyat, fotograflar $ 1 ve $ 10 ile degisir satiliyor, ancak büyük ölçüde artirabilir, alici, çalismak fotograf ve web sitesinin kalite ve teklik bagli.

2 $ bir komisyon alma – fotograf basina 3 $ o kadar görünüyor, ama 20 yüklerseniz kazanmak olabilir hayal olmayabilir – 30 fotograf bir gün. Aslinda fotograf çekmek ve bunlari satarak bir tam zamanli gelir çizim ve ben dürüst insanlar hakkinda konusmak bu “rüya is” biridir kabul edebilir.

Bu isin büyük bir bölümü sizin için gitmek ne olursa olsun yerden çalisabilir olmasidir. Geçen yil, örnegin, Tayland bir gezi gitti ve Tayland fotograflari oldukça nadirdir çünkü önümüzdeki 2 ay ben, ay isareti basina 5000 $ kirdi. Ve tüm yaptigim her turist oldugu gibi ben, ziyaret yerleri fotograf çekmek oldu. Peki, tür …

Ne bu “is” girerken anlamak olacaktir her fotograf satan degil ve sadece bir gün bir fotograf yüklemek ve Dedigim gibi para inç rulo bekleyemezsiniz, 20 göndererek – Bir gün gerçekten 30’a iyi fotograflari kazanç üzerinde bir etkiye sahip ve (hafta sadece bir çift bir emlak satmak istedigi bir evin fotograf çekmek için 120 $ var önce belirli yerlere fotograf için ödemek özel alicilar ile temasa alabilirsiniz – 120 $ ) bir saatlik is için, çok kötü degil.