kamera bakim ve onarim 5 ipucu

Herhangi bir elektronik kamera oldugu gibi, kameralar ele alinmasi biraz daha fazla bakim gerekir. Yanlis kullanilirsa kamera olusturan hassas bilesenleri harap olabilir. Eger en iyi sekli kamera tutmak yardimci olmak için, kamera korumak ve mümkün olan en uzun ömrü oldugunu garanti yardimci olmak için yapabileceginiz seyler bazi ipuçlari burada.

1. Kamera nem açik tutun. Kamera bir su geçirmez kamera olmadikça, nem bunun içinde birikebilir ve arizalanmasina yol açacaktir ya da kameranin bilesenleri yok edebilir.

2. pilleri izleyin. Eger sarj edilebilir piller kullaniyorsaniz bile, yasam beklenen sonu var. Performansi düsmeye baslayacagi önce tipik bir Lityum-Ion sarj edilebilir pil yaklasik 500 suçlamalarin tahmini ömrü vardir. Onlar için kullanilan piller gibi iyi çalismiyor mi, bu yeni olanlar ile degistirilmesi düsünme zamani olabilir.

3. Lens temizleyin. Sadece kirli bir lens fotograf üzerinde lekeleri ve lekeler yol açacaktir, kir ve toz objektif ve kameranin isleyisinin içine yolunda çalismak ve hasara yol açabilir. Kameralar kilavuzunu okuyun ve de iç lens mekanizmalari temizlemek için emin olun.

4. Siki tutun. Asiri tehdidi, ya da bir damla etkisini bir kameranin hassas elektronik bilesenlerine ciddi hasara neden olabilir. Kullanimda herhangi bir tehlikeli düsme olasiligini en aza indirgemek için ise güvenli bir kayis, ya da bir tripod üzerinde kamera tutun.

5. Unsurlari korumak. Sert elemanlarinin yani kameranizin zarar görmesine neden olabilir. Soguk bir açik duruma sicak bir araba hizli hareket sisleme neden olabilir. Denize yakin çekim kamera tuz almak ve korozyona neden olabilir.

Eger fotograf çekmek, ya da kameranin mükemmel bakmak durumunda ne durum vardir, bu çok uzun bir süre sürmelidir olursa olsun.