kaç mega piksel ihtiyacim var

Bir dijital fotograf makinesi seçiminde kafa karistirici seylerden biri bakmaniz gereken kaç mega piksel karar vermektir. Bu sorunun yaniti, bitmis resimleri ile yapmayi planliyoruz baglidir.

Ilk olarak, bir pikselin ne oldugunu anlamak gerekir. Dijital baski açisindan, bir piksel sadece görüntü olusturan renkli bir nokta anlamina gelir. Bir mega-piksel bir milyon piksel esittir. Daha mega-piksel bir kamera, bilgiler kayitlarin büyük miktari.

Aramaya karar en kolay yolu boyutu kamera yazdirmak muhtemel baskilar ne bilmektir. Bir bir mega-piksel kamera baski fotograflari plani degil sadece internet üzerinden göndermeyin olanlar için gayet iyi. Küçük bir baski, 4 x 6, bu kameradan kabul edilebilir baski söylüyorlar.

A 2 mega piksel kamera kaliteli 5 x 7 baskilar ve adil kaliteli 8 x 10 baskilar saglayacaktir. Eger 4 mega piksel ulasmak ne zaman x 10 baski ve kabul edilebilir 11 x 17 baskilar ve 5 mega piksel kamera, yüksek kaliteli 11 x 17 baski çiktisini saglayacak mükemmel kalitede 8 yazdirabilirsiniz.

Çogu aile 3.2 Mega-piksel araliginda bir kamera en iyi seçim olarak görüyorum. 5 x & ve 8 X 10 baski hem de kalitesi çok iyi ama bilgisayarinizdaki dosyalari yeterli alan olmamasindan endise ihtiyaciniz kadar büyük degildir.

5 mega-piksel üzerinde herhangi bir kamera fotograf tüm ama profesyoneller için gereksizdir, hatta daha sonra, poster boyutunda baskilar için ihtiyaci olan yalnizca para degerinde mega-piksel birçok bulabilirsiniz. En serbest fotografçi mükemmel kalitede baskilar için yeterli oldugu 4 ya da 5 mega-piksel bulabilirsiniz.

Seçim sizin. Eger fotograflari ile yapmayi planliyoruz ne bakin ve sonra karar verin. Çogu durumda artan optik zoom ve daha düsük mega-piksel için para harcama en iyi seçimdir.