internet video üretimi temellerini

Eger isinizi gelistirmek için web video kullanmaya karar verdiyseniz, o zaman nasil bunu izlemek için hedef kitlenize alabilirim? Sansini rakiplerinizin zaten bunu yapiyor ve sadece basit bir tiklama kullanilabilir web videolari binlerce var – uzak web videodan bir tiklama olabilir ki. Onlarin dikkatini çekmeye ve tutmak gerekir. Ancak internet video üretimi çok para harcama ya da izleyicilerin dikkatini çekmek için Hollywood tarzi bilgisayar grafik efektleri birlesmeyle ilgili degil. Bu basit ipuçlari birkaç izleyerek internet video üretimi ile Akilli olun ve web video izlerken isteyenler tarafindan izledi olsun:

• Kisa tutun – uzunlugunda üç ila Yaklasik iki dakika genellikle tavsiye edilir, aksi takdirde izleyicilerin dikkatini kaybetme riski. Kendi parmaklarinizin ucunda seçim bol var unutmayin. Kisa sahneleri de böylece video gereksiz ya da sikici bit kesmek iyi bir fikir vardir. Daha kisa bir video da indirmek ve görmek için çok daha hizli yapma, büyüklügü azaltmaya yardimci olacaktir.

• net ses kullanin – gerekli tüm ses alir iyi bir mikrofon ellerini alin ve izleyici bir sey duymak zorlanma zorunda izin vermeyin. Ses ve video sonrasi internet video üretim sürecinde esitlenir emin olun.

• yakin Shoot – Web klipleri kadar genis ya da uzun çekim görsel içerik etkileyecek cep telefonlari, küçük bilgisayar ekranlari, ya da daha yaygin bu günlerde, görüntülenebilir. Kolayca bir bilgisayar ya da cep telefonu ekran boyutuna görülebilir çekim yakin temizleyin kullanin.

• Iyi bir aydinlatma kullan – dogal ya da yapay isik kullanin, web video boyunca iyi aydinlatma kullanmanin önemini hafife yok. Herhangi bir obstrüktif gölgeler kaçinin, bu nedenle dogrudan günes isigi film için çalisiyorum.

Web sitenizde • Dogru yerlestirme – Sen internet video üretim sürecinde oldum ve web video görülebilir hazir, bu nedenle web sitenizde bulmak kolay olmalidir. Web video ile ilgili web siteniz oturup hangi sayfa belirleyecek ne bagli olarak. Video is için bir giris ise, o zaman ana daha uygun olacaktir. Bir ürün tanitim videosu daha iyi web sitenizin ürün sayfasinda yer olacaktir.

• web video optimize – internet video üretim sürecinin önemli bir asamasi bu arama motorlarinda görünür emin olmaktir. Ilgili anahtar kelimeleri kullanarak, basliklar ve etiketleri hedef kitleniz tarafindan izlenen olma sansi artan arama motoru siralamasinda kadar video yükseltmesine yardimci olacaktir.

Bunlar sadece internet video üretiminde profesyoneller tarafindan kullanilan bazi teknikler vardir, ve daha bir sürü yapabilecekleri vardir. Grafik, flash etkilesim ve basliklar ya da 360 ° video teknikleri kullanarak, profesyonel web video üretici web video içine enjekte bazi diger unsurlardir. Eger profesyoneller yer almak ancak olsa bile, kendiniz internet video üretimi temellerini anlamak için hala önemlidir.