ilk bes önemli fotograf aksesuarlar

Piyasada fotograf aksesuarlari bir çok bugün var – bazi çok yararlidir, ama çogu para israfi vardir. Burada en önemli aksesuar bes manzara fotografçiligi içindir

Tripod: Bir tripod görüntüleri keskin tutarak, bir ana nedeni için önemlidir. Sen, Äôll derinligi alani maksimize etmek için küçük bir diyafram seçmek istiyorsaniz, böylece daha az 1/60 saniyeden daha bir deklansör hizi kullanarak olmalidir. Bu, bu yavas hizlarda elinizde kamera tutan keskin bir görüntü elde etmek mümkün AOS.

Tripod karbon elyaf yapilmis bir seçim seçerken, bu tasimak için hafif ama topraga saglamdir. Bacak kadar, bu destek gücünü optimize etmek için yardimci olacaktir yayilmis olacak bir tripod seçin.

Filtreler: bir gezi için kapali basligi zaman filtre küçük bir seçim iyi deger ambalaj oldugunu. Onlar degil, çok fazla yer kaplar AOT ve kesinlikle görüntüleri baharat biraz katacak. Birkaç Nötr Yogunluk filtreleri kesinlikle zor pozlama ile yardimci olurken bir polarize filtre, listenin basinda olmalidir. 0,3, 0,6 ve 0,9 renk etkilemeden pozlama ile yardimci olacaktir.

Isik serin oldugunda yardimci olmak için birkaç isinma filtreler getirin. 81-serisi resimlerinizi yasam fazladan bir bit verecek en iyi seçim vardir. Orada, bugün piyasada filtrelerin büyük miktarda AOS; bu manzara fotografçiligi için en önemli filtrelerdir.

Dogru Film: bu çekim manzara söz konusu oldugunda Fuji Velvia benim için açik bir seçimdir. Bu doygunluk yüksektir ve her mevsim rengini yakalamak için mükemmel bir slayt film. ISO 50 ve ISO 100 iki hiz gelir.

Bu, çantaya Siyah Beyaz film birkaç rulo olmasi her zaman kullanisli AOS. Eger bir sahneyi görünce biliyorum ve, B / W için mükemmel AOS biliyorum asla Hangisini seçerseniz seçin filmi, rulo bol getirmek, don, AOT filmi olmadan hiçbir ortasinda yakalanmis.

Bir Dijital SLR ile çekim yapiyorsaniz bellek bol getirmek.

Kablo Deklansör: Kamera bir kablo serbest birakilmasi için bir baglantisi varsa bir tane satin almalisiniz. Eger uzun pozlama aliyor, özellikle de – Bu kamera titremesinin riskini en aza indirmek için mükemmel bir aksesuar. Ne farkeder, AOT çok fazla yer kaplar ve son derece hafif.

Isik Ölçer: Tüm modern kameralar onlari yerlesik isik metre var, ama manzara fotograflari bu konuda ciddi iseniz, bir el isik metre olmasi tavsiye AOS. Bu küçük ve hafif vardir, ve dogru kullanildiginda son derece dogrudur.

Bunlar kamera çantasi için en önemli bit ve parçalaridir; diger önemli aksesuarlari yedek pil, bir gri kart ve birkaç yedek lensler vardir.