için on top ipuçlari zaman atlamali fotograf ile baslarken

Eger keskin bir amatör fotografçi ya da yanlisi bir konum ve zaman atlamali fotograf ve yapim zaman atlamali filmi de gitmek sahip olmak istiyorsaniz, size baslamaniza yardimci olacak bazi üst ipuçlari listeledik. Eger uzun süre için zorlu kosullarin her türlü hizlandirilmis zaman atlamali film uzmanlari ne yapmak ve zaman mümkün olacak sanmiyorum. Bu çok özel bir know-how ve ekipmanlari alir. Ancak, basit uygulamalar için ve sadece baslamak için, sana on üst ipuçlari verecegim. Iste gidiyor …

1. Eger harika Intervalomerelere bir dahili (zamanlayici) ile bir kamera var. Aksi takdirde, bir Intervalomerelere satin almak için alisverise gitmek gerekir. Daha yaygin olarak adlandirilan günümüzde ‘uzaktan kumanda tetikler’. Ama sadece onlar ‘Intervalomerelere’ islevi oldugundan emin olun, size önceden belirlenmis araliklarla fotograf çekmek için kurmak için izin veren bir islevdir. Bana herhangi bir intervalometrelerin tavsiye veya uzak burada tasarlar kullanimi yoktur – gerçekten ne var kamera baglidir gibi. Ancak web biraz arastirma hangisinin sizin için en iyi olabilecek bazi fikirler verecektir. Düzgün Baslamadan önce, Intervalomerelere ve ne yapabilirim tanimak.

2. Zamanlama çok önemli oldugunu. Iyi bir komedyen gibi, iyi bir timelapse fotografçi onun / onu zamanlamanin dogru almak gerekir! Her zaman atlamali acemi için en yaygin hata riski arasinda gerçekçi olmayan araliklarla ayardir. Araliklari çok uzun ise, bir düzenleme yapmak için yeterli çerçeveler var aliskanlik. Eger (her zaman bazi ‘kaybetmek’ gibi) çok fazla varsa bazi açilardan daha iyidir. Ama sadece çok fazla kamera isleme ile ilgili sorunlar yasiyorsaniz anlamina gelebilir unutmayin. Ayrica, mutlaka çok fazla kamera deklansör çalismak istemiyorum! Pozlama arasindaki zaman araligi ayarlama uygulama ve deneyim ile gelecek bir seydir. Bunun için bir içgüdü elde sonunda. Ama, size yardimci olmak için akilda tutulmasi gereken birkaç sey A) son zaman atlamali dizisi ne kadar süre düsünmek, ve B) düzenleme etrafinda 25fps (saniye basina kare) olarak siralanabilir aklinizda tutun. Düsünün! Bir dizi 1 saniye için 25 pozlama / kare almak gerekecek. Birisi bize bir kez bir hafta 24 saat boyunca 4 kare çekmek ve onlar için bir zaman atlamali dizisi düzenlemek istedi ……. biz ‘dizisi’ sadece 1 saniye üzerinde bir kismi için aday olacagini isaret kadar!

3. Kamera ayarlari önemlidir ve bu tüm yapmaniz zaman atlamali ve ilgili çesitli faktörlerin türüne baglidir. Bu oldukça karmasik alabilirsiniz. Ancak, baslamak için, sadece, AV (diyafram degeri) kamera seti sizin etrafinda 4 alçakgönüllülükle f-stop ve ISO (biz gürültülü görüntüler istemiyorum) sadece birkaç yüz. Bu, kamera kontrol ve kamera kendisi için bazi seyler karar icar arasinda iyi bir denge vermelidir.

4. Bir tripod alin. Bu açik gelebilir. Ama gördügümüz insanlar kolayca çaldi edilebilir bir yere tehlikeli bir kamera tüneyen tarafindan zaman atlamali yapmaya çalisiyor ettik. Unutmayin, zaman atlamali fotograf ve tam olarak ayni sabit pozisyonda çekilen görüntüleri alarak sadece çalisir film yapma. Eger farkli kare bir araya düzenlenebilir bir dizi görürseniz – çünkü kamera hareketi – Eger sallayarak ve wobbling tüm dizisi göreceksiniz! Iyi yok! Yerine kilitli bir tripod, kamera güzel istikrarli bir platform verecektir.

5. Iyi bir boyutu hafiza karti alin. Yine açik gelebilir, ama baska bir yaygin hata var. Atasözünün dedigi gibi, ‘Sen kat göre kumas kesmek zorunda’. Bir test görüntüsünü alin. Görüntü de geliyor oldugu dosya boyutu nedir? Simdi atacagiz görüntü sayisina göre bu çarpin. Kartinizin yeterince büyük? Yok mu? A) belirli araliklarla (dikkat degil alarak bir kart-takas) b) yakalar c dosya boyutu (kalite) azaltmak büyük bir kart yok olsun: Sonra asagidaki VEYA asagidaki bir arada ya yapmak gerekir ) kamera vurmak. Gerçek uzmanlar harici bir depolama aygitina çikis olabilir …. Onlar HD kendi görüntüleri getirerek (yüksek tanimli) ve HD zaman atlamali filmleri olusturma konusunda israr edebilir …. ama burada seyler sizin için basit tutmaya çalisiyorum!

6. Güç sorunlarin farkinda olun. Tek bir pil ile bir kamera kullanarak zaman lapsing ise Yine, nispeten çabuk biter farkinda olmak gerekir. Eger kamera biliyorsaniz ne kadar çabuk bileceksiniz. Çözmek için, sebeke içine var süresini uzatmak, hatta daha iyi, bir AC adaptör almak ve kamera takmak için bir batarya grip kullanabilirsiniz!

7. Ilk kapali projeleri yapmak. Eger çevre ve aydinlatma bu sekilde kontrol edebilirsiniz. Açik havada, potansiyel olarak büyük sorunlarla karsi karsiya, hava, isik degisiklikleri, uzak benzeri güç kaynaklari ve gelen. Biz onlari korumasiz birakarak çok pahali DSLR harap ve yagmur fark degil insanlar biliyorum!

8. Ilk basta yakalamak için çok uzun zaman aliskanlik seyler sopa. Bir buz küpü erime hakkinda, gerçekten kisa bir zaman atlamali için ne? Eger daha iddiali ve deneyimli hale geldikçe, daha sonra, her zaman büyüyen tohum veya kapali saksi çiçegi açilis tere ilerleme olabilir. Basit bir favori daha sonra su ve zaman sukut onun kurtarma, bir süre su kapali bitki mahrum etmektir! Baska büyük bir renk güzel etkisi içecekler gibi çiçek tirmanma su ve zaman atlamali için boyama yemek ekleyin, suda beyaz bir çiçek yerlestirmektir ….

9. Tüm görüntüleri var. Bu düzenleme için zamani. Ne? Sen düzenleyemezsiniz? Peki bu iyi. Yine, uzmanlar post prodüksiyon süreçleri bir numara ile kendi fotograf koymak ragmen – biz seyleri basit tutuyor. Ve ne sürprizler çogu insan düzenlemek için basit bir yol olmasidir. Bu uzmanlar ne kadar iyi yere yakin olmayacak – aslinda uzmanlar gerçekten kesinlikle düzenleme çagri degildir. Ancak, bizim amacimiz için çalisiyor. Gizli sadece otomatik dizisi bunlari birlikte bu uygulamalardan biri halinde görüntüleri atiyor. Burada bunlardan herhangi söz … ama arastirma yapamaz.

10. Ben on ipuçlari oldugunu söyledi ….. iste onuncu oldugunu. Orada is alin, paylasin. Baskalarinin yaptiklarini bak, bir forum, takas ipuçlari, pratik ve her seyden katilmak … eglenceli zaman atlamali fotograf baslamak var.