hizli ve kolay fotograf düzenleme!

Hizli ve kolay fotograf düzenleme farkli yazilim yararlanarak ile basit ve hizli yapilabilir. Fotograf düzenleme yazilimi kullanimi çok zor olabilir ama sonsuz yaraticilik için bir fotografçi saglar. Hizli ve kolay fotograf düzenleme için bilinmesi gereken bir kaç temel sey var. Bu dijital fotografçilik dersleri anlamak fotograf baslayan bir kisi fotograf düzenleme içinde parlaklik.

Fotograf dersleri resmin etrafinda sinir yeniden çizim yaparak kirpma yani fotograftan gereksiz seyler ortadan kaldirarak içerir. Sinir çerçevesinde yeni bir sey kirpilmis resim olacak. Disari kirpilmis gibi çerçevenin disinda ne olursa olsun bir sey silinecektir. Alinmasi gereken bir kritik sey kirpma fotograflarinizi son büyüklügü degistirir olmasidir. Yani, onlari açikça ayni oranda kirpmak oldugunu yapmak yazdirmak istiyorsaniz. Baslangiçta fotograf düzenleme araci bir diger önemli fotograf renk veya sesleri birbirinden ayirt ne kadar etkiler kontrast. Kontrast özelligi, karanlik seyler koyu ve açik seyler daha hafif yapiminda yardimci olur.

Parlaklik ve doygunluk fotograf düzenleme önemli bir rol oynar. Bir resim çok karanlik ise parlakligi kadar artan resimlerin bazi ayrintilari net olarak yapabilirsiniz. Doygunluk bir fotografin renkleri ne kadar derin iliskilidir. Doygunluk tamamen renkli bir görüntü çikarilirsa o siyah ve beyaz dönecek. Sizi düsünerek doygunluk artar eger renk sahte ve gerçekten parlak görünecegini dijital fotograf ipuçlari biri tutun. Resmin sesi tonu ile degistirilir. Hue maviden yesil ya da herhangi bir renk için resmi döner.

Farkli yazilimin fotograf düzenleme yardimci olur vardir. Tüm yazilim farkli bir sekilde fotograf degistirir. Sadece fotograf dönüstürmek için dijital fotografçilik ucu ile tanimak gerekir.