hayvan ve böcek resimleri – harika fotograflar çekmek için nasil

Genelde yaban hayati denince biz evden uzakta hayvanlarin düsünüyorum, ama birçok kisi kendi arka bahçelerinde inanilmaz yaban hayati fotograf çekmek.

tüy veya kürk ile yaban hayati fotograf

Yasadiginiz yere bagli olarak, sincap, rakun, kus, geyik, kurbaga ve diger yaratiklarin bir vahsi yasam cenneti halinde bahçesinde açmak için birçok yol vardir.

Eger yaban hayati beslemek istiyorsaniz, onlari dolap gida giremiyor ama sen onlara yardimci emin ve onlara zarar degil böylece yerine Ulusal Yaban Hayati Federasyonu yaban hayati cazibe ve sürdürülebilirlik yönergeleri takip edebilirsiniz.

Yaban hayati uzmanlarindan tavsiye takip ederek, ayni zamanda hayvan ve çevre için iyi olacak bir çevre dostu peyzaj olusturmak olacaktir.

Eger daha iyi aliskanliklarini anlamak ve umarim onlari daha iyi fotograf çekmek, böylece fotograf istediginiz türler üzerinde okumak için biraz zaman ayirin. Ve fotograf istediginiz tür hakkinda egitilerek, ayrica avluya tehlikeli yirtici çekme sansini en aza indirebilirsiniz. Ayrica, Kuzey Amerika Doga Fotograf Dernegi web sitesini (nanpa.org) profesyonel doga fotografçilari için etik kod bakmak gerekir.

Tipki fotograf hayvanlari ile, bir kürklü ya da tüylü vahsi yaratik bir resim çektiginizde, asagidaki yönergeleri izleyin:

* Sizin yarariniza dogal aydinlatma kullanin
* Konu ile çerçeve doldurun
Gözleri * Odak
* Çesitli açilardan Vur
* Yakalama kisilik

fotograf böcekler

Vahsi doga fotografçiligi da böceklerin küçük dünya içerir. Kelebekler, yusufçuk, salyangoz, ladybugs, bal arilari, bombus, örümcekler tüm yaygin fotografi konulardir.

Hayvanlar gibi, fotograf böcekler zor olabilir. Yardimci olmak için profesyonellerden bazi ipuçlari:

* Büyük yaban hayati ile, bu davranis da öznenin kaliplari bilmek yardimci olacaktir gibi. Digerlerinden daha fazla kelebekler sik ??bir çiçekli çali mi? Simdi yapmaniz gereken tek sey, kamera kurmak ve bu konuda size gelmek için bekleyin. Hazir olmak için emin olun!
* Eger dinlenme küçük yaratiklarin iyi fotograflar elde etmek istiyorsaniz, makro modunu kullanin (veya bir makro objektif) ve çerçeve doldurun. Fotograf makinenizin kullanim kilavuzuna da makro modu nasil çalistigini yakin söyleyecektir. Size uygun araliginda kalmak ve fotograf makinesini sabit tutun, bazi güzel, net çekim alacak.
Böcek çok hala * sürece, spor modu veya hareketi dondurmak için flas kullanmak.
Aksi takdirde hizli bir sekilde sinek ya da kaçmak olacaktir böceklerin * adl tip karbondioksit duyarli bu yüzden onlara dogrudan nefes yok. Böylece yakin kadar yakin yalin zaman, nefesinizi tutun! Birkaç istisna disinda vardir – Bazi böcekler (onlar da “peynir” demeyecegim) donar.
* Bazi böcekler ve örümcekler güçlü, hatta ölümcül zehir paketi unutmayin, bu yüzden yaklasan önce hata biliyorum.
* Böcekler sogutucu sicakliklari ile yavaslatmak ve daha kolay bir resim çekmek için yapacak çünkü sabah erken veya alacakaranlikta fotograf çekmek için deneyin. Böcekler isik atmalarini gibi gölgeler böylece ayni yönden onlara yaklasim yok görmek de harika.

Yaban hayati fotograflari size çerçeve ve gururla göstermek ve hediye olarak vermek isteyeceksiniz o güzel güzel sanatlar, türü için yapabilirsiniz. Tebrik kartlari, takvimler, t-shirt için transfer demir ve çok daha fazlasi – hayvan fotograf kullanmanin bir diger yolu fotograf el sanatlari bulunmaktadir. Bunu doganin harika bir dünya yakalama eglenmek için güzel hayvan ve böcek resimleri ile yapabileceginiz harika seyler çok basit vardir.