Hava gösterisi fotografçilik ipuçlari

Birkaç hafta önce bir Air Show görmek için arkadaslarimla gittim. Programi akrobasi ve uçak birçok çesit ile doluydu. Gösterinin vurgulamak kendi jetleri tehlikeli rutinleri yapiyor mavi açilari oldu. Ben umut yakalamak için benim fotograf makinesi aldi gösterinin bazi iyi dijital anilar.

Ben hava gösterisi benim dijital SLR fotograf makinesi vardi. Ben ekstra bir batarya ve mercimek yaninda benim özel kamera çantasi var. Ben 100-300mm lens Zoon ile sekiz megapiksel DSLR var.

Benim deneyimlerinden biliyorum kadar birçok görüntü çekmek için karar bu gibi durumlarda çok sayida üstünlügü çok iyi çalistigini olabilir – yapabilirsiniz kadar fotograf çekmek ve gerçekten benzersiz bir kaç Fotograflar, bulmak mümkün olabilir . Yani, uçaklari onlara benim kamera etrafinda sinek ve o andan itibaren benim kamera vizörden hava gösterisi çogu gördüm.

Ben sürekli otomatik odaklama için benim fotograf makinesi kullanin. Ben hizli uçan uçak için kamera hareket ediyorum ise yarim çogu zaman deklansör dügmesini basili tutarak benim parmak vardi. Ben motor kamera sag Odagi ayarlamak için ileri geri lens optik bilesenleri hareket çalisiyoruz duyabiliyordu. Ben de modu patlama için kamera var, bu yüzden kompozisyon aslinda dört fotograf hizli bir dizi çekilen bir fotograf çekimi deger olsaydi, karar verdi. Bunun arkasindaki fikir seçim için daha fazla fotograf için ilk kez – hizli uçan uçaklar ile bu dört fotograf gerçekten farkli – ve ikinci olarak, belki de fotograf bir dizi bazi hareketi yakalamak mümkün.

Zamanla, ellerimi fotograf makinesini sabit tutarak yorgun var ve benim kavrama çok istikrarli degildi. Size dolasiyor binlerce insan var, özellikle bir üst uçak uçmak zor oldugu için, ben bu olsa bile, ve muhtemelen kullanilmaz olurdu – Ne yazik ki, bir tripod yok. Bu aksam fotograflari baktigimda benim kavrama yorgun sonuçlari izledi – daha sonra dijital fotograf eski daha keskin ve kararli degildi.

Ben çalismalarinin sonuçlarini kullandiginizda benim tepki gitmek ve onlari yerlesik görüntü sabitleyici ile arzu lensler. Orada görüntü sabitleyici iki tipi vardir, bu sensör ve gyro aslinda sallayarak telafi kayan optik elemani için lens kullanan bir hareket. Ikincisi daha pahali ve daha iyi sonuç verir. Bazi insanlar ben onlar için ne kadar etkili emin degilim, ama kesinlikle etkileyici olan Canon görüntü sabitleme lens ile dolasiyor gördüm.

Orada görüntü dengeleyici kullanarak sakincalari da vardir ve aslinda bu dezavantajlari bazi benim Air Show fotograf çekimi için çok uygundur. Düzensiz kamera hareket, bir akrobatik uçak istenmeyen sallayarak olarak bu hareket tespit ve telafi etmek için deneyebilirsiniz görüntü sabitleyici karistirmayin olabilir. Bir görüntü sabitleyici olsaydi ben bir eksen üzerinde ve az çok sabit hizda kamera kaydirmak için çalisan olarak benim fotograflarin kayit için farkli prosedürler kullanmak zorunda.

Genel olarak, çok farkli durumlarda bazi çok yakin fotograf gibi görünen kuslar uçan uçaklar ve uçaklarin diger dijital fotograflarla, birbirine yakin akrobasi yapiyor etrafinda uçan uçaklarin bazi mükemmel fotograflar seçmek için bir konum elde etti . Bu Air Show iyi anilar olarak ve sonraki Air Show dijital fotograf çekimi donanimli giderek daha iyi bir ders olarak hizmet vermektedir.