hava fotografçiligi

Hava fotografçiligi yerden yüksek bir konumda fotograf bir alma sanatidir. Hava Fotograf genellikle kameradan alinan görüntülerin yer merkezli yapinin her türlü tarafindan desteklenmiyor zaman denir terimdir. Hava Fotograflari uzaktan, otomatik olarak tetiklenebilir ya da fotografçilar tarafindan alinabilir tetiklenebilir, kameralar el veya monte edilebilir. Hava Fotografçiligi için platformlar birçok farkli türleri vardir, bazi og bu sunlardir:

Sabit kanatli uçak
balonlar
uçurtma
helikopter
zeplinler ve blimps
roketler
parasüt
direkleri

hava fotografçiligi tarihi

Gaspard-Felix Tournachon Fransa’dan bir baloncu ve fotografçi, o Hava Fotografçiligi uygulama ilk kisi oldu. O yaygin Paris’te ‘Nadar’ (Fransa) 1858 biliniyordu. Bu bir sinema filmi kamera ilk kullanimi kullanilan 24 Nisan 1909 tarihinde oldu, bu kamera bir havadan agir hava uçaklara monte edildi ve Roma üzerinde kullanildi. Bu ‘Wilbur Wright und seine Flugmaschine 03:28 sessiz kisa film kullanilmistir.

Hava Fotograf kullanan bazi

Hava Fotografçiligi birçok farkli kullanimi vardir, ve daha popüler bugün hale geliyor, teknoloji daha iyi olur gibi, onlar bir hava anlamda alinabilir görüntüleri ve yollari da gelistirmek. Körük Hava Fotografçiligi bugün kullanilan ne bazi örnekler:

Haritacilik Hava Fotografçiligi kullanir, onlar özellikle Fotogrametri Arastirmalari güvenerek vardir. Fotogrametrik Anketler genellikle Topografik Haritalar için temelini olusturur
Ticari Reklam – Kamera genellikle gerekli fotograf elde etmek için hareket ve hiz çok çesitli saglayan bir uçak ya da helikopter üzerine monte edilmistir.
Gözetim – Bu Ticari Reklam benzer yapilir ama kisa bir süre içinde birçok çekim alabilir çok yüksek teknoloji ekipmanlari, kullanacak, görüntü kalitesi büyük olacak aswell yakinlastirilmis
arkeoloji
Film Üretim – Hava Fotografçiligi Bu tür ayni zamanda, Gözetim gibi yüksek teknoloji ekipman olarak hem de video görüntüleri ile eslik edecek.
conveyancing
çevrebilim
Sanatsal Projeler – Hava Fotografçiligi yerler ve arazi üzerinde harika manzarali odaklanma egiliminde olacaktir.

GIS sistemleri Hava Fotografçiligi islemek için kullanilan ne genellikle. Mülkiyet Analizi (Faz Çevre Sitesi Degerlendirme) agir ABD’de Hava Fotografçiligi kullanin.

Alçak irtifa Hava Fotografçiligi günümüz teknolojisinde gelismeler (Radyo Kontrollü Modeller) nedeniyle radyo kontrolü ile artik mümkün. Onlar düsük hizlarda kontrol edilmesi daha kolaydir olarak kamera ekipmani gibi radyo kontrollü ekipman (uçak ve blimps) üzerine monte edilir, Blimps genellikle tercih edilen bir seçimdir. Yasa ile tam bir insanli uçaklarin nüfuslu yerlerde üzerinde alçak irtifalarda arasindaki yasak oldugu için Emlak reklam büyük ölçüde bu yararlandi, bu. Bu nedenle nüfuslu alanlar üzerinde uçmak için izin verilen küçük ölçekli modeli uzaktan kumandali modeller daha iyi Hava Fotografçiligi için imkanlar saglar. Sadece kisa sinek kez oldugu gibi bu küçük uçaklar tam boy uçak Tho yerini alamaz. Yüksekliklerde indirin ve daha az ekipman tasiyabilir.