hatlari en iyi arkadasiniz – ya da kötü kabus

Müzik, siz basinda baslatmak için olsaydi, sen “Doe, Ray, Me” ile baslamak istiyorum ya da öylesine sarki gider. Sanat yilinda “Çizgi, Doku ve Isik.” Olacagini iyi bir fotografçi olmak istiyorsaniz, ayni zamanda iyi bir Sanatçi olmak istiyorum unutmayin. Herkes disari çikmak ve ucuz bir fotograf makinesi satin, ve dügmeye zorlayabilir. Bu onlari büyük bir fotografçi yapmaz. Ama büyük olanlar gibi: Ansel
Adams, Imogen Cunningham, ve Edward Weston hepsinin ortak bir yönü vardi. Bu insanlar sanat ve tasarim elemanlari biliyordu.

Hatlari görülen veya görülmeyen olabilir. Onlar kati nesneler olabilir ya da sadece ima olabilir. Hatlari, düz kavisli veya pürüzlü olabilir. Bunlar fotograf içine gözlerini kursun, ya da dikkatini dagitmak ve baska bir yere bakmak için zorlayabilir. Bir çizgi sürekli ve kesintisiz olabilir, ya da görsel olarak bazi derin bilinçalti düzeyde insan gözü ile bagli izole noktalari olusabilir. Kisacasi, onlar en iyi arkadasiniz ya da kötü kabus olabilir.

Dikey Çizgiler canlilik ve güç temsil eder.

Yatay Çizgiler huzur temsil ve huzur içinde olmak.

Düz Çizgiler gerginlik ve hassasiyet temsil eder. Bu satirlar genellikle olumlu bir açiklama yapmak için kullanilir.

Biraz Kavisli hatlari gevsek ve esnektir. Bu satirlar sik ??sik seksi düsünülmektedir.

Siddetle Egri çizgiler daha hizli yönünü degistirmek. Bu hatlar, daha aktif ve daha güçlü olarak kabul edilir.

Bir daire yayi yön degisimi oldukça tutarlidir. Dikkatli kullanilan bu satirlari Ancak, dikkat gerektirebilir. . . rahat kullanilan ayni zamanda en sikici olabilir.

Diagonal Hatlari gözleri yol. Eger bu gerçegin farkinda iseniz, size degilseniz, bu görüntü için bir felaket olabilir, iyi olabilir. Onlar konuyu dogru veya ondan yol açabilir.

Yön onun ani, ani degisiklik Titresimli Satir enerji, faaliyet, ya da çatisma göstermektedir. Eger duygusal bir tepki istiyorsaniz, bu satirlari farkinda olmak.

Peki kim hatlari tüm bu farkli türleri hakkinda umurunda? Isterseniz, isinizi en iyi bakmak gerekir. Bir dik veya yatay birinde kamera tutmak gerekmez;? Bir uzun boylu güçlü bir selale çekiyorsaniz Eger yüzeyden yansitan bir dag ile sakin huzurlu bir göl çekmek istiyorsaniz, hangi yöne sonra ates gerekir? Resminizi bir sey diyor, ve ters yönde çektiginiz zaman, büyük bir fotografçi olarak tüm güvenilirligini kaybettim. Biçimi görüntü uymuyorsa sahne, güzel olsa bile, sadece sansli var.

Ben Lisesi’nde oldu, ben her seyi fotograf aldi. Ben birçok ödül kazandi. Bir fotografçi ve yasam iyiydi Herkes beni biliyordu. Ben üniversiteye gittigimde, bir ögretmen benim portföyü yorumlanan. Bu adam, daha sonra sakin bir sekilde söyledi, everypicture okudu “Eger sorun oldugunu biliyor musunuz?”

Ben küçük bir sinir Hayir “diye yanitladi Benim sorunum ne? ”

“Senin sorunun. . . Eger iyi söylendi. “O cevap verdi.

Ben, bu nedenle ukala sesle sordum, sadece 18 oldu “Ve neden bir sorun?”

O benim tepki beklendigi gibi O siritti. “Sen ne iyi gerçekten hiçbir fikrim yok insanlar tarafindan, iyi söylendi. Simdi, iyi bir gerçekten ne oldugunu bilenler göre, iyi gidiyoruz. ”

O gün hayatimda degisen bir noktasi oldugunu söylemek, büyük bir ifade olacaktir. Bu dev ampul aniden döndü ve ben hayatimin geri kalani için bir seyler görmek istiyorsunuz nasil benim yol yanar gibi oldu. Hatlari farkinda olan, görülen ve görülmeyen iki büyük olma yolunda ilk adimlardan biridir. Sadece düz sans güvenmeyin. Eger iyi iyi ne oldugunu ve neden biliyorsaniz, tekrar tekrar iyi üretebilir. Sadece arkadaslariniz ve ailenizle ne gibi ates etmeyin. Eger en iyi olmak istiyorsaniz, en iyi çalisma. Hosuna NEDEN bulmak o zaman ne gibi ögrenin, ve.