grup portre fotografçiligi – büyük bir grup fotograf çekmek için ipuçlari

Insanlarin büyük gruplarin fotograf çekmek oldukça zor olabilir. Fotograf normal zorluklari alin ve ates gitmeli nasil kendi kisilikleri ve fikirleri ile sabirsiz bir grup insan içinde karistirin ve ciddi bir bas agrisi bakiyor olabilir. Olumlu tarafta, her sey yolunda gittiginde, grup fotograf aslinda eglenceli bir sürü olabilir.

Bir sonraki grup oturumu felaketle bitmiyor saglamak için nasil Iste:

araciligiyla düsünüyorum

Bir grup fotograf çekme planliyorsaniz, her zaman konular gelmeden önce her unsuru olarak kabul emin olun. Her zaman iki akillara bir birincil yerde yerleri ve bir sey yanlis giderse durumda bir geri var. Hava kötü döner durumda bir açik yer ve bir kapali yerde olmasi da iyi bir fikirdir. Hedefinize orada ihtiyaciniz ne zaman bildiginizden emin olun ve her zaman onlari programa seyleri tutmak için erken bir 5-10 dakika geldi. Burada anahtar mümkün oldugunca hazir olmaktir – disli, ücret yüklü, ve göstermek önce gitmek için hazir oldugundan emin olun. Herhangi bir özel istekler varsa, özel giyim gibi, erken ve sik sik söz emin olun.

saglama almak

Sahip oldugunuz süre içinde mümkün oldugu kadar çok fotograf çekmek. Daha fazla fotograf yeniden ates planlamak zorunda sizi koruyacaktir, ve fotograf en iyi oldugu seçimler ile (ve grup) saglayacaktir. Ayni çekim birkaç kez yeniden yükünü hafifletmek için bir tripod kullanin ve mevcut tüm de eger konularda gölgeleri yumusatmak için bir isik yansitici ya da stüdyo isiklari kullanir. Yerine karanlik odada degisiklik yapmadan veya fotograf düzenleme yazilimi kullanarak görüntü çekim yaparken gurur fotograf çekmek odaklanmaya çalisin.

grup tarafindan ikna olmayin

Sonuçta, sürgün sonunda, son görüntü sizin sorumlulugunuzdadir. Bu tamamen size kalmis fotograf disari büyük ya da korkunç döner olup olmadigi anlamina gelir. Sonuçlari omuzlarinda sürme oldugundan, grup poz veya çevrelerindeki gütme konusunda hiçbir tereddüt hissetmeniz gerekir. Ancak, öfkeli bir grup hizli bir sekilde iyimser kalmaya çalisin ve ates hedeflerine odaklanmak, bir fotografçi açabilirsiniz. Fotograf neden önemli oldugunu grubun anlamak yardimci gerginlik kolaylastiran uzun bir yol, ve böylece onlari ne gerek sürekli iletisim olabilir olabilir. Grup fotografçilar yaptiklarini ve dostu konum bilir düsünüyorsa, grup normalde birkaç emir alarak sakincasi olmaz.

eglenceli çekim unutmayin

Bu kesinlikle bir gereklilik olmasa da, çogu grup bunu seviyorum herkes aptal olabilir eglenceli bir resim düsünün. Eger yeterince iyi bir grup fotograflari ele verdik varsa, grubu, poz istiyorum nasil karar verelim bir çekim olmasi gibi fotograf ile bazi yaraticilik karistirmak unutmayin. Bazen bu resimler bile ortaya olanlardan daha iyi ortaya açabilirsiniz.

Grup fotograflari alarak zayif yürekli için kesinlikle degil. Bu büyük organizasyon, muhtemelen yapacak daha iyi bir sey var insanlarla çalismak bir yetenek, ve kisa sürede dogru atis almak için dogustan gelen bir veya ögrenilen yetenek gerektirir. , Hazirlikli gelmek pozitif kalmak, ve grubun özgürlük biraz var ve büyük gruplar ile çalisan ilk bakista göründügü kadar zor degil göreceksiniz saglar. Tüm gerektiriyorsa belirlenmesi biraz ve zihin sag çerçevedir.