fotograf yarismalari – wow faktörü ile kazanmak için 7 yol

1. Yerine bir eylem daha ‘tepki’ yakalayin. Binalarin fotograflari, cansiz nesneleri – insanlar bile, çogu zaman düz, donuk var, onlara duygu ‘sahnelenen’. Ancak, birisi ya da harici bir eylem tepki sey yakalama çok daha dramatik olanaklari örnegin sunuyor bir dolu firtinasi içinde tasit, bir futbolcu ele olan, rüzgar vb bayraklari sey tepki unsuru götürüldü, yukaridaki Görüntülenmesine ne kadar zayif düsünün.

2. Film yapimcisi Steven Spielberg kullandigi en güçlü tekniklerden biri böyle seyler göremiyorum ‘inanilmaz’ bir sey oluyor (köpekbaligi, UFO, Alman alayi vb) de degil, tek tek karakterlerin yakin çekim reaksiyonlar kamera dogrudan etmektir . Bu bir tepki fotograf hakkinda daha önce ucu gibi degil, bir action.Spielberg entrika, heyecan, terör ya da merak anlamina gelir. Seyirciler daha sonra sonsuz daha güçlü süper o yüzden ana eger iyi bir sirket olan bu teknigi kullanilan herhangi bir gerçek visual.Alfred Hitchcock daha olan bu duygularin kaynagi hayal. Örnegin, yerine çekim yilbasi havai fisek daha (ho hum), onlari görmek için bir 3 yasinda bir kiz tepkisi olsun – yakin çekim – simdi güçlü olacagini!

3. Resimlerinizi ‘X-Factor’ var mi? Hepimiz olaganüstü ile büyülüyor. Çogumuz nispeten öngörülebilir dolayisiyla hayatini bizim eglence örnegin asiri bizim keyfi yol nasil bir yarasa gibi bir adam elbiseler kadar suçlular ve polis mücadele onunla serin ve çalisma oldugunu düsünüyorum, bir film hakkinda! Görüntüleri asiri ve olaganüstü yeterli mi?

4. Tek bir görsel ‘uçak’ olarak degil, bir kumsalda (Layer su kenarinda bir fotograf hayal, ham bir örnek kullanmak her other.To ile ilgili ilginç fikirler sunmak örtüsen uçaklar veya katmanlari bir dizi olarak görüntü gebe 1). Ön planda kum ölü bir asker (Layer 2) ekleyin. Bunun ötesinde, sörf, su (Layer 3) dogru çalisan bir sörf tahtasi ile tam olmayan bir asker ekleyin. Bu varsayimsal Resimdeki arkaplan katmanlari tarafindan eklenmistir Ne mesajlari ve temalar türlü? Bu ancak tüm yaparken, kompozisyon içinde nereye göz biliyor emin olun!

5. Mücadelesi kaliplasmis. Bu size biliyorum çekime baslamadan önce bazi tematik fikirler için çok mutluyuz – tabii ki sans eseri ‘sihirli’ için izin verirken – sonra ne. Kaliplasmis ile oynamak ve onlari devre disi birakarak oldukça serin olabilir. Bazi temel örnekler Wall Street Journal okumak bir tren, Sex Joy veya zengin ve basarili bir ünlü Formula etrafinda almak için bir araba bir bisiklet ya da korkunç bir eski batik kullanarak bir sürücü okuma bir rahip üzerinde asiri madeup sarisin ‘sürtük’ olabilir vb

6. Kelime ‘foto-grafik’ kelimenin tam anlamiyla “isik-görüntü” anlamina gelir. Bunun anlami bu nedenle bu harika fotograf gerçekten görüntü veya konu temelli degil, isik bu resim veya konular vurur sekilde ilgili degil olmasidir. Bu iki kavram arasinda büyük bir fark vardir. Eski resimde ‘sey’ üzerinde duruluyor. Ikincisi bu ‘sey’ isik ‘üzerinde yikama’ görsel olarak ilginç kilan nasil tanir. Yani Sting ter ya da bir kartal ya da bir araba lastigi mi çektiginizi, o düsen isik türü ve kalitesi büyük bir fotografi çevirir. Bu teknik olarak yetkili olanlar disinda harika fotograflar setleri önemli bir faktördür.

7. Yarismaya katilmak! Bu çok açik gelebilir ama sadece girdiginiz bu yarismalar kazanma sansi var. Sadece bu konuda konusmak yok. Sadece bu konuda düsünmeyin. Sadece bu konuda hayal etmeyin. Birçok yarisma kazanan adaylar hakkinda konusmak içeri çekim ve giris koymak sürece bunlarin hiçbiri aslinda herhangi bir iyi yapacagiz
neredeyse girmediniz – bu olmasina izin yok.