fotograf sanatinda basarili yollarini ögrenme.

Insanlarin yaptiklari portreleri almak için yetenekli ressamlar baglidir için kullanilan bir zaman vardi. Bu ressamlar tuval üzerine kendi firça darbeleri ile sihirli olusturulan ve sanat eserleri olarak yapildi. Teknolojinin muazzam büyüme ve gelisme sayesinde günümüzde insanlar Tual üzerine Yagli Boya sanati bilmeden Güzel Sanatlar Fotograf örnekleri olusturabilirsiniz.

Bilgisayar ve bazi gelismis resim düzenleme ve isleme yazilimi kullanarak Fotograf Sanat Baskilar olusturmak mümkündür. Yagliboya ve diger firça teknikleri etkileri kolayca resim düzenleme yazilimi çogaltilmis olabilir. Kompakt dijital fotograf makineleri gelisi ve evrim kalite almak insanlar için bir dans çesidi enstantane yaptik. Bu fotograf makinelerinin çogu isik kosullarinda ve çevresi degisen altinda fotograf çekmek için ideal bir önceden tanimlanmis ayarlari vardir. Yarar bu fotograflari kolayca bilgisayarlara transfer edilebilir ve rahat degistirilebilir olmasidir. Böylece fotograf baski olusturma sürecinde tuval üzerine yagliboya olusturmasini kesinlikle farklidir.

Ancak bir kisi o sürecekse bu resmin maksimum boyutunu bilmek gerekir. Bu kameralarin mega piksel derece baglidir. Arkadaslarinizin ve ailenizin fotograflari kolayca 10 inç fotograf tarafindan 8 içinde bulunabilir. Bir kisi daha büyük bir çikti almak isterse o zaman kameranin en yüksek mega piksel ayarda fotograf çekmek gerekir. Hatta giris seviyesi dijital fotograf makinesi 10 MB alan alabilir fotograf çekebilirsiniz. Yeni bilgisayarlar kolayca bu kapasitenin dosyalari isleyebilir.

Ancak fotograf özel efektler düzenleme ve eklemek için bir kisinin RAM yeterli miktarda sahip bir makine kullanmasi gerekir. Fotograf Sanati çaglar boyunca gelismistir. Fotografçilar ve gazileri çogu yazilim Adobe Photoshop gücünü ve hassas yemin ederim. Bu resim düzenleme ve rötus için de facto bir araç olarak kabul edilir. Ancak dik bir fiyat etiketi ile birlikte geliyor ve en son sürümü sistem kaynaklari oldukça açtir.

Alternatif olarak bir kisi piyasada düsük fiyatli resim düzenleme yazilimi deneyebilirsiniz. Iyi bir fikir Photoshop adli Photoshop Elements 6.0 Hafiflestirilmis kullanarak olacaktir. Bu maliyeti daha az Photoshop Creative Suite henüz bir kisi resim isleme için gerekli olan gerekli özellikleri içerir daha. Siyah Beyaz Fotograflar etkili zarif sanat baski olusturmak için bu yazilimi kullanarak degistirilebilir.

Photoshop Fotograf açtiktan sonra bir kisinin görüntü çözünürlügü kontrol etmek gerekiyor. Varsayilan Photoshop ayari 72 dpi. Bu web kullanimi ama büyük boyutlu çiktilar için çok düsük bir yol için iyi olabilir. Baski amaciyla 300 dpi yeterli genellikle bir karar. Çözünürlük ayari sonra baski boyutunu ayarlamak için zorunludur. Bir kisi baski almadan önce bir fotograf küçültün gerekiyorsa o deformasyonu önlemek için orijinal oranini korumak gerekiyor. Bazen Görüntüyü kirpmak için gerekli olabilir.

Dijital ayarlamalari sonuçlandirilmasi sonra bir kisi tam boyutuna yakinlastirin ve herhangi bir kusur için görüntü incelemek gerekir. TIFF en sik kullanilan biridir ragmen yazicilar dosya biçimleri çesitli türlerini kabul.