fotograf restorasyon, baslamadan önce.

Ben baski çözünürlügü ins ve çikislari hakkinda bilgi almak için talep aldik kez miktari. Ben çok bir makale okudum ve dürüst hiçbiri için çok basit koydu. Iste benim sürümüdür.

Bir yazici kendi ve bir dijital fotograf makinesi sahibi veya sadece ne kadar büyük yazdirmak ve hala iyi bakmak olabilir yazdirmak istediginiz bazi dijital görüntüler var. Peki bu çesitli faktörler tutarindaki ama iyi bir size iyi görünüyor ne olursa olsun. Bu çok amatörce geliyor ve bazi benim kisa cevabi çekinme olabilir, ancak sonuç ile mutlu ise gerçekten o önemli bir faktör var eminim. Belki size çok yakin bu incelemekte sonra memnun degilseniz ama, mesafe görüntüleme baska bir faktördür. Cidden uzakta 10 inç bir A3 resme önem verirsiniz ya da geri durmak yok ve ne için resmi hayran? Aslinda su görüntünün boyutu için bir mesafeden görmek gerekir. Çok yakin iseniz o zaman görüntüden olusur bu dijital eserler veya piksel görebilirsiniz, bu 10 × 8 inç veya daha afis Büyük Resim gerçeklesmesi büyük olasilikla

Yazicilar genellikle örnek 4800x 2400 dpi, inç basina nokta için çok büyük bir baski çözünürlügü var. Denemek ve yazicilar maksimum res kullanarak resim yazdirmak eger öyleyse örnegin kamera çözünürlügü, 2816 x 2120 ya da 6 milyon piksel, görüntü karari ile bu esit olmadigini hemen karisik olabilir. Daha sonra kesinlikle görüntü bir inç büyük daha az görünür?? iyi evet ama ne olacagini degil. Kelimenin tam anlamiyla hasta açiklamak, bu sekilde iki cihaz esit olamaz

Kitap yayinlamak için kullanilan ticari baski makineleri her zaman onlar için ne çalisir gibi 300dpi’da görüntüleri talep vb, aslinda bu da bizim için iyi bir optimum baski çözünürlügü ve bu bizim baski denklemi için bir üs olarak kullanilabilir. Sadece hiç görüntü boyutu nedir bu 300 dpi çözünürlükte yazdirilabilir. Peki aslinda ppi veya inç basina piksel, kamera veya görüntü dijital ve piksel, bir yazici gibi noktalar oldugu gibi. Örnegin hatta 640 x 480 çözünürlüklü görüntü 300 dpi olabilir ama sadece sadece basit görüntünün piksel boyutu inç basina nokta bölünmesi ile elde 2 x 1 inç üzerine tedbir olacaktir. Biz 2816 x 2120 gibi daha büyük görüntü olsun biz 300 dpi en uygun baski çözünürlükte biz inç basina 300 piksel üzerindekiler piksel yayilmis oldugunu görüyoruz ve 9,4 x 7 inç kagit üzerinde bir görüntü boyutu elde edebilirsiniz.

Basit baski kural.

Fotografinizi Restorasyon tamamlandiktan sonra, optimum baski vermek için inç basina bir yere 300-250 arasindaki piksel sayfa boyunca görüntü ölçek. 200 inç basina piksel ya da daha az büyük sonra sadece ölçek gitmek gerekir. Bir test yapmak ve nasil göründügünü görmek. Bu iyi görünüyorsa bunun için gidin.

Ayarladiginizda yazici maksimum çözünürlük ayarli olacak ve Satin alabileceginiz en iyi kagidi kullanin.

NOT: Bu Sayfada daha önce üzerinde ölçekli inç basina bu 300 piksel yazdirmak için kullanilan sayfada ne kadar mürekkep asagi gidiyor oldugu gibi 4800 x 2400 dpi olmak yazicinizin maksimum çözünürlük ile tekrar karisik etmeyin.

Devam bilmece

Ben genellikle önceden belirlenmis bir boyuta yazdirmak için büyük bir dosya boyutu gerekir söyle yazicilar konusmak. Bu “en az 18mb olmali” konusma içine atildi. Ben büyük bir dosya ile neler yapabilecegini bilmek çalismak için büyük gerekir, çünkü neden soruldugunda, yaniti çogu zaman oldugunu. Ben yapmaya benim açimdan istediginiz ama aslinda ihtiyaciniz yoksa size büyük bir dosya yapmak olabilir. 6 mega piksel görüntü tipik bir TIFF 17MB oldugunu. Neyse matbaalar büyük dosyalari istiyorum ama biz onlari daha büyük yapabilirsiniz ama boyutlari nasil daha büyük bir dosya alarak yararlanacaktir kadar ayni kalir. Biz Photoshop 16bit kanal basina dosyayi dönüstürürseniz görüntü içerdigi renk bilgileri artik çok daha büyük oldugu gibi dosya boyutu çok siser. Ben bunu büyük bir 46MB ulasir CMYK dönüstürmek o zaman, hala 34MB bölgede kadar biz basladi ayni 6 milyon piksel görüntü ancak bir dosya boyutuna sahip olarak bu yine de yazicilar fayda etmeyecegini am eminim!

Iste bu çalisti nasil yikmak oldugunu

6 Megapiksel 2816 x 2.120 1.7 mb 8 bit jpg / kanal rgb
6 Megapiksel 2816 x 2.120 17 mb tiff 8 bit / kanal rgb
6 Megapiksel 2816 x 2.120 35 mb tiff 16 bit / kanal rgb
6 Megapiksel 2816 x 2.120 46MB TIFF 16 bit / kanal cmyk

Photoshop 16bit kanal basina dönüstürülür. Bu tamamen gereksiz oldugunu ama büyük bir dosya saga sola 1.7mb JPG elde edilebilir bir noktayi açiklamak için yapilir. Islemek için sadece çok fazla bilgi var Çogu yazilimin (aslinda ben herhangi bilmiyorum), kanal görüntü basina 16 bit düzenleyemezsiniz, Normalde kanal görüntü 8 KIRMIZI + 8 YESIL basina 8 bit dönüstürülür RGB veya sonra en düzenleme yazilim tarafindan islenebilir CMYK için 32 bit renk için + 8 MAVI = 24 bit renk.