fotograf Microstocks neyi nasil

Dijital fotograf makineleri fotograf endüstrisi devrim var, ve sonuç olarak daha fazla insan amatör veya yari-profesyonel fotografçilar hale gelmektedir. Kötü fotograf çekimleri en iyi onlar arkadaslari için Web fotograf galerileri yüklenir, bilgisayarin sabit disklerde “toz” kaplidir Onlar büyük bir is yaptigini ancak. Ayni zamanda, bu resimlerin bazilari artik gelir olarak hizmet ve en az fotograf hobi masraflarini karsilamak olabilir. Ayrica, bu kurumlar çogu sadece profesyonel fotograf makineleri ile yapilabilir son derece yüksek kalitede fotograflar için soruyorsunuz; en basindan fotografçilar stok ajanslari için fotograf göndermek için korkuyorlar. Ama RAW görüntüler hakkinda çok heyecanli degildir Microstocks duymussunuzdur? Birçok kisi kartpostallar, bir fotograf galerisi yüklenen fotograf gibi fotograflarinizi yüksek bir rütbe almak oldugunu bildiren tutmak, o zaman, insanlar bir sekilde kullanmak için orijinal dosya hakkinda soran, hatta bazi dergi yayinlamak için istekli olup olmadigini kesinlikle fotografçi kariyerinde bir sonraki adimi düsünmeye baslamak gerekir. Ve microstock iyi bir baslangiç ??noktasi olabilir!

Neden bu kadar serin?

Stok ajanslari üç büyük özelliklere sahip:
* Ayni resim – iyi bir resim veya yüksek bir talep resim bahsediyoruz – kez bin satin aldi ve bu nedenle ödeme tutar olabilir. Her ödeme onlar önemli bir gelir anlamina olabilir çok ayri dikkate küçük ama çok sayida satis çarpilir olabilir.
* Fotograflar dünya çapinda satilan olabilir. Bu örnegin Asya’da yasayan olabilir anlamina gelir ama fotograf Kanada’da bir Web tasarimcisi tarafindan satin alindi. Gururlu musun?
* Microstocks on-line ve bu nedenle 7/24 çalisma – hafta sonlari ve tatil günleri hiçbir yok. Çaba Fotograf çekmek için ve sürekli sizin için çalisiyor olacak iyi anahtar kelimeler (yazilim ve Web siteleri bir çok bu konuda yardimci olabilir ArtHelpDesk.com gibi, vardir) belirtmek için sadece bir kez uygulanir.

Anahtar kelimeler, bunlar nelerdir?

Hisse senedi ve Microstocks tüm fotograflari kategorize edilir ve anahtar kelimelere göre bulunamadi. Örnegin, bir parkta kitap okuma bir kiz açiklamak için iyi bir yol olabilir – “sarisin, kiz, güzel, uzun, bacaklar, kitap, çalisma, park, açik, okuma, ögrenme, ögrenci, kütüphane, güzel”. Bazi Microstocks en az bir düzine anahtar kelimeleri belirtebilirsiniz israr ediyorlar. Genellikle, anahtar kelime sayisini yaklasik 20 50’dir. Size en uygun seçebileceginiz bazi Microstocks ilgili anahtar kelimeler listesi size yardimci olabilir. Arama mekanizmalari stoktan stok farklilik olarak ayni anahtar kelimeleri, tekil ve çogul biçimleri hakkinda sorular soracaktir.

En iyi yolu, bir resim kendisi (-> Dosya Bilgisi -> Belge Baslik, Açiklama, Anahtar Kelime örnegin, Photoshop size menü Dosya araciligiyla yapabilirsiniz) anahtar kelimeler belirtmektir. Bu birden fazla yüklenenler durumunda size çok zaman kazandiracak.

Hangi anahtar kelime daha iyi resim açiklayan tereddüt varsa, benzer fotograflari aramak için deneyin ve digerleri anahtar kelime olarak kullaniyorsaniz ne oldugunu ögrenmek. Sasirmis olabilir! Yine, anahtar kelimeler ve bazen anahtar kelime sirasi çok önemlidir ve baskalarinin binlerce arasinda fotograf bulmak için izin verecektir.

Buna deger mi?

En ilginç soru – gelir nedir? Eh, kendi ve baskalarinin deneyimlerine dayanarak, online 100-200 fotograf ve 10-20 fotograflari ile ortalama bir amatör fotografçi her ay ayda 50-300 dolar arasinda satis seviyesine ulasmak mümkün oldugunu da sözlerine ekledi söylemek mümkündür . Online 200-300 fotograf ve 50-100 yeni fotograflari ile basit bir ev stüdyosu, her ay daha yetenekli fotografçilar 1000 $ kadar kazanabilirsiniz. Hiç de kalan gelir için kötü! Bu yüzden devam!

Samil Nizamov Vancouver, BC merkezli bir serbest yazar. Ilgi alani fotograf, web gelistirme ve e-ticaret içerir. Serbest fotografçilik adanmis bir site – Sen fotograf aksesuarlar ve http://www.arthelpdesk.com üzerinde genel olarak fotografçilik hakkinda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.