Fotograf için dogru tuval boyutu elde

Tuval üzerine fotograf baski, çok kolay bir islemdir internet sayesinde. Ancak, tuval ve tuval boyutuna yazdirmak için hangi fotograf karar sirasinda akilda tutulmasi gereken birkaç sey vardir. Bunlardan biri resmin çözünürlük ve istediginiz tuval boyutu uygun biri olup olmadigini. Ayrica tam duygu ve bunu temsil etmek istedigi duygulari tasvir ederken fotograf için mükemmel olacak boyutunu görmek isteyebilirsiniz.

Her kamera belli bir çözünürlük ve genellikle, daha çözünürlük, daha iyi görüntü ile birlikte gelir. Sadece resimlerden birini büyütme denemek ve bazi büyütme sonra, resim bulanik alma ve ayni zamanda küçük kareler ve noktalar görmek mümkün olacak bulacaksiniz – bu resmi olusturan piksel vardir. Yüksek çözünürlüklü kameralar, ne olursa olsun büyütme ki, bu resimleri kendi netlik korur. Bu yüksek çözünürlüklü kameralar ve düsük çözünürlüklü kameralar arasindaki farktir. Yukaridaki bilgiler düsük çözünürlüklü kameralardan alinan bazi fotograflari belirli tuval boyutlari için uygun olmayabilir neden anlamamiza yardimci olacaktir. Tabii ki, düsük çözünürlüklü kameralardan çekilen fotograflari genisleme yardimci olabilir yazilim uygulamalari var ama bu sinirli bir ölçüde sadece. Bazi web siteleri tuval boyutu farkli çözünürlüklü kameralar için uygun olacaktir ne ile ilgili genel kurallar saglar.

Yukarida 8 megapiksel ve bir çözünürlüge sahip bir fotograf makinesi ile çekilen bir fotograf için, 48 x 40 cm veya 40 x 40 inç bir tuval boyutu seçebilirler. Bu ayni zamanda darbe-up gerekli tüm tonlari, doygunluk ve derinlik ile net bir sekilde resmedilir saglayacaktir.

A 6 megapiksel çözünürlüklü kamera boyutlari 40 x 32 inç veya 40 x 40 inç yüksek kaliteli tuval baskilar üretebilir. 48 x 40 inç büyüklügünde bir 6 megapiksel kamera alinan bir fotograf havaya uçurmak fotograf kalitesi bölümünde biraz kisa düsebilir.

A 5 megapiksel çözünürlüklü kamera 32 x 24 inç veya 32 x 32 inç kadar boyutlarda tuval baskilar için idealdir çalisir. Yine, yukarida belirtilen rakamlar daha bedenlere tuval baskilar üretmek için ayni kamerayi kullanarak baski kalitesini azaltabilir.

Eger 16 x 12 inç veya 24 x 24 inç bir darbe yukari istemiyorsaniz, 3 veya 4 megapiksel kamera kullanmayin.

Eger çözünürlük veya tuval boyutu hakkinda süpheli iseniz, bu açiklama için kanvas baski magaza yaklasim daha iyidir. Onlar kesinlikle bu konuda rehberlik edecektir.