fotograf geleneksel yöntem vs dijital baski

Son yillarda, teknoloji sürekli gelisen edilmis ve gelistirilmis grafik, sanat eserleri ve baski getirmistir. Teknoloji yeni atilimlar da baski uygun fiyatli ve kullanimi kolay yaptik.

Fotografçilar için de baski çok kolay ve danismanlik yapilmistir. Daha fotografçilar dijital mürekkep püskürtmeli yazicilarin kullanimi ile modern genislemis baski için eski tarzi açtiniz.

Simdi mükemmel bir dijital çekim yapmak için yürürlüge alarak dijital fotograf makineleri modern kullanimi ile, fotografçilar artik bu daha fazla fotografçilar üzerinden açtiniz ana nedenlerinden biridir alinan resimlerden negatifleri tarama sürecinde gitmek zorunda dijital çagda teknoloji.
Dijital görüntü baski gibi Photoshop, CorelDraw ve yazilim olabilir diger türleri gibi gelen yazilim gelistirilmistir. Ancak, bunlarin tüm arasinda, Photoshop daha net ve hassas dijital baski taleplerini karsilamak için en sik kullanilan yazilim uygulamasidir. Fotografçilar eski karanlik odada kullanilan ekipman satmak için Aslinda, artik zorlasti.

Baski teknolojisi büyüme ile, yeni sorunlar da, dijital baski gerçekten gibi estetik ve uzun ömürlü olmadigi gibi, çogaldigini var. Elestirmenler dijital baski geleneksel görüntülerin bu kadar çikis ayni düzeyde içerebilir merak ediyorum. Geleneksel yöntem fotograf amaçli dogal karisim bulunan digerleri için, mürekkep püskürtmeli yazicilarda baski, bu mürekkep kullanimi ile yazdirilir gibi orijinal taklit ile benzerlik göstermektedir. Yine de, hatta dijital fotograf baskisi ilerleme ile, insanlarin bir dizi hala baski eski teknigi tesekkür ederiz.

Geleneksel üzerinden dijital baski tartisma kapali yol açti ne zaman hakkinda merak ediyorsaniz durumda, emülsiyon çiktilar üzerinde mürekkep püskürtmeli baski uzun süreli etkisi üzerinde süpheler ile basladi. Elestirmenler mürekkep püskürtmeli baski uzun pozlama tahammül ve kalitesini korumak eger sorguluyorlar. Ancak, bazi geleneksel baskilar sürece sürdü degil ve yavas yavas ve zaman içinde solmaya oldugunu kanitlamistir. Bu gözlem hiçbir görüntü henüz uzun bir süre maruz dayanabilir inanci güçlendirir. Bu tarihe kadar iyi rolü oynamistir için dijital teknolojideki gelismeleri sürekli artiyor, sorular ve performansi ile ilgili sorunlari azaltilabilir oldugunu göz önüne alindiginda.

Mürekkep püskürtmeli baski büyük ölçüde görüntülerin benzersiz bir nihai etkilerini de katkida bulunmustur. Mürekkep püskürtmeli yazicilar teknigi, kagit üzerine minik noktalar bir dizi püskürtme görüntünün daha keskin hale ve daha tanimli içerir. Bu belki de yeni baski teknolojisi yaraticilik katkida bulunma rol oynamistir ve simdi sanat kendi alaninda tanimlamistir nasil basit bir örnek.

Mürekkep püskürtmeli baski kabul bugüne kadar oldukça beklenmedik olmustur. Bazi tür baski ekran karsi kati kurallari takip ise bazi sergiler ve sanat galerilerinde, mürekkep püskürtmeli baski tasarimlari kolay, izin verilir. Alternatif olarak, bazi tasarimcilar hala geleneksel emülsiyon baski eserlerini bir parçasi olmayi tercih. Dijital baski kullanan kisiler için, seçim pratiklik dayali ve geleneksel teknigi geri dönmeyi artik mali açidan degildir. Dijital baski da geleneksel baski çok daha kolay baski ve görüntülerin büyütme yapti. Bu zaman içinde, zaman dijital baski teknolojisinin dünyadaki yükselisi devam edecegini öne sürülmüstür, birçok dijital birine geleneksel yöntem arta geçis yapacaktir.

Dijital baski kullanimi sanat becerileri aritma gerektirir ve dogruluk ve hassasiyet takip ve muhafaza edilmelidir. Baski yeteneklerini gelistirmek için, Photoshop yardimiyla, veya yazilim benzer türde muhtesem baskilar elde etmek için çok yararli oldugu kanitlayabilirim.

mavi ve kirmizi açikladi
Yazicilarda kullanilan mürekkep kartuslari geçmeden, bu kartuslari satin aldiginizi olan herkes herhangi bir mavi ya da kirmizi mürekkep oldugunu bilemez. Mavi kesinlikle mavi görünüyor ve kirmizi kesinlikle kirmizi görünüyor – ama onlar sadece yerine mavi ve kirmizi onlari mavi ve kirmizi demiyorlar neden hiç merak ettiniz mi?

Burada açiklama – her iki monitör ve yazici renk üretmek için farkli sekillerde kullanabilirsiniz. Bir monitör, bir isik kaynagi olsa da, yazicilar isik yansitan. Ikisi arasindaki tek ortak zemin renk taklidi olarak bilinen bir seydir. Bu diger renkler esit dagilmis noktalarla görüntülenemiyor bir renk yaklasan sürecidir.

Bu teknik böylece farkli renk veya tonlarinin noktalar arasindaki kontrast azaltarak, komsu piksel renk degerlerini farkli atar ve daha akici, dogal bir etki olusturur. Uzaktan bakildiginda, bu renkler tek bir ara renk karismasina gibi görünüyor. Dithering gri tonlari elde etmek için siyah-beyaz yayinlarda kullanilan yari tonlama benzer.

Yazicilar birincil çikartilan renklerdeki mavi, kirmizi ve sari kullanirken Ancak, bir monitör, kirmizi, yesil ve mavi ana katki maddesi renk kullanir, hem de monitör ve yazici ana renkler kullanmak, tartismaya geri geliyor. Her iki durumda da, birincil renklerin tüm renk spektrumunu olusturmak için titretilmis vardir. Renk taklidi her nokta ya temel Ana renklerden biri olusur veya kasitli beyaz olusturmak için bos birakilir, böylece nokta bir diziye bir renk piksel tatili.

Mavi ve kirmizi mavi ve kirmizi için aslinda eski baski açisindan, ancak farklilasma çesit Eklenen ve çikartilan spektrum, mavi ve kirmizi arasinda gerekli oldugu için burada kalmak var!