fotograf gazeteciligi

Her bir gazete ya da tek bir görüntü bir hikaye anlatmak için kullanilan bir dergi seçtin. Bu foto muhabirligi olarak bilinir. Foto Muhabirligi fotograf tüm konularda altina düsebilir ancak görüntü yayimlanarak sonuna kadar layik haber olmasi gerekir.

Foto muhabirlik iki türü vardir.

Bir resim bir hikaye göstermek için kullanildigi ilk türüdür. Birçok özelligi gazeteci fotografçi ve komisyon onlarin makale ile yayinlanacak görüntüler üretmek için birlikte yakin bir çalisma. Kullanilabilir kaç resim için herhangi bir sinir yoktur. Bu genellikle fotograf editörleri karardir.

Bir görüntü herhangi bir kelime olmadan bir hikaye anlatmak için kullanilan nerede saniyedir. Tek bir görüntü kullanilabilir ya da on bir görüntü sik sik dergilerde kullanilir. Yazabilirsiniz – o kadar yapmak, bazi görüntülerin gönderdiginizde bir avantaj olacaktir.

Bir foto muhabiri en önemli özelliklerinden biri de haber layik olabilir bir sahne karsimiza çiktiginda hizli tepki için onun yetenegidir.

Açik disinda, burada haber layik olabilir ögelerin bir listesidir.

Etki resimleri.
Çevre resimleri
insanlar.
Yeni binalar.

Eger fotograf gazeteciligi konusunda ciddi iseniz alanindan resim koleksiyonu olusturmak. Bu resimlerin çogu hemen haber layik olmayacak ama yolda olabilir. Bölgedeki tüm fabrikalarin ve binalarin fotograf çekmek. Bir gün bir fabrika kapanabilir ve sahne almak mümkün olmayabilir. Ayrica yerel is adamlari ve politikacilarin resimleri bol var.

Bazi foto muhabirlerinin gazete veya dergilerden atamalari almak için sansli olan, en bir yasam için haberleri takip ya da bulmak zorunda.

Dijital fotografçilik dünyasinda çok daha kolay foto muhabiri çalismalarini yapti. Görmek için güçlü olmak, bir yayinci için tarama ve e-posta görüntüleri aninda büyük bir avantajdir.

Bir foto muhabiri çalismalari son derece sert olabilir – asiri kosullarda her türlü ve çok tehlikeli durumlarda fotograf çekmek. Birçok foto muhabirlerinin savas bölgelerinde ve dünyanin çesitli dogal afetler her yil ölmektedir.

Bugünkü haber yarin unutulur nerede, bir dünyada yasiyoruz ve yayinci hizli görüntüleri almak için ihtiyaç çok önemlidir. Eger layik haber bir haber ajansi veya yayinci göndererek gecikme yok görüntüler var. Onlar çok uzun haber kalmak olmaz.