fotograf etik

Sanat etik ve etik olmayan arasindaki siniri geçmeye ne zaman insan ile ugrasirken? Bu insan sanati içinde tasvir ediliyor nasil? Eger öyleyse, Joel-Peter Witkin en fotograf etik ve etik olmayan arasindaki sinir teetering edilir. Etik, dogru ve yanlis bir toplumdan digerine ve bir kisiden farkli inanci görecelik olarak bilinir. Witkin hakkinda konusurken bu inanç mükemmel, ve bu konuda herhangi bir sanat, çünkü bir kisinin fotograflari bakmak ve digerleri Witkin var fuaye var özgün bir fotograf asmak için binlerce dolar onlarca ödeme ise tam anlamiyla kusma olabilir.

Witkin bu fotograflari kendisi için onun arka planinda olusturur. Genellikle onun modelleri tasvir bir dizi bitirmek yakin iki hafta sürer “eski sapkin güncellemeler – ana Resim Sergisi, Witkin yüce bir yüzsüz, kisisel vizyona grotesk dönüstürmek.” Bir anatomist Of New Mexico School Of Üniversitesi Tip Witkin kendi ölümünden önce hastalikli izin kazanilmis olsaydi, etik görünmüyor “. onun fotograflarindan biri için kostüm taki ile bir kadavra aksesuarli çünkü olmanin onur kirici bir insan onu suçlayan”. baska bir Jeffery Dahmer “Witkin denir ama içinde onun en rezil fotograf Le Baiser (Öpücük) durumunda o diger öpüsme yarisi ile fotograf için yarisinda dilimlenmis bir kopmus bas almak için bir yil bekledi. Bazilari kendisine verilen söylemek ve digerleri o mezardan çaldi söylüyorlar. 1982 yilinda New Mexico Üniversitesi’nde çalisan bir dünyaya tekrar Hiristiyan kapici gerçek fetus ile birlikte bunun baskilar kesfedilen ve polise bildirdi. O gönüllü negatifleri yok ve bilmek insanlar ona vücutlarini bagis oldu.

Onun sanati ile sorunun ne kadar o anormallikleri ile ve nasil o yatistirir güzelligini ortaya çikarmak disinda bu insanlarin onun fotograf çok görecelidir asagilayici gibi görünüyor insanlardan kar. Bir fotograf yilinda ön ayaklari çiplak bir cüce kadinin arkasinda tünemis ile, cinsel uyandirdi bir teke konumlandirilmis. O bosuna uzakta almak için çalisiyor gibi çiplak kadin görünüyor. Bu benim için bu kadin ve etik olmayan için asagilayici.

Onun fotograflari bir çok ya düz fotograf degildir. Baski o çizikler kirli bir görünüm olusturmak için yüzey yapildiktan sonra, o da doku ve çok erken bir duygu vermek için dogrudan yüzeyinde kimyasal döker. O bu insanlarin güzelligini ortaya çikarmak için çalisiyordu o zaman neden çizik ve farkli dokular ile görünümünü degistirmek mi? Ne o gerçekten yapiyor onlari daha korkunç görünüyor yapiyor. Onun fotograflari aslinda çizikler birinde ona bakmak yapan bir kadinin disari göz ve agiz cehennemin derinliklerinden çiglik bir kisi seviyor.

Karisi ve onun kadin sevgilisi Witkin’in tiyatro fotograflari için model bulma sorumlu bulunmaktadir. Onun modellerinden biri, hiçbir cilt, herhangi bir göz kapaklari ve hiçbir kollarimi ve ayaklarimi ile dogan Los Angeles’ta bir münzevi “Bana bir insan gibi görünmek olun.” Için Witkin istedi bu fotografi gördükten sonra bu Witkin kendi yolumdan gittim görünür Bu adam deformiteleri vurgulamak.
Witken belli ki onun kendi psikolojik sorunlari var. Kendisi ve esi uyurken bir gece, onlar arka bahçesinde garip bir isik awaked edildi. Witken yataktan kalkti ve dedi ki, güle güle “onlar benim için geldim.” “Diye eve geri geldi, o da onu kirisli olmasaydi ezildi,” diye tatli tatli diyor onu söylüyorum karisina. “O onu disidir söyledi.” Brooklyn büyüyen bir çocuk olarak, Witkin kötü bir araba kazasi tanik sakinlesti ve kaza yanindaki kaldirima duran ve küçük bir kizin kesik bas ayaga haddeleme hikayesini anlatti . Digerlerinde o aslinda basini aldi söylerken bazi sürümlerinde yilinda, hakli küçük kiz gözlerinin içine bakti diyor. “Uzun bir süre ben Joel gerçekten hikaye inaniyordu düsünüyorum,” kardesi Jerome Witkin, Syracuse Üniversitesi’nde ögreten bir ressam diyor. “Gerçeklik onun için yeterli degilse merak”, Jerome diyor.

Witkin en fotograflari o olarak tanimladigi çok güçlü görüntüler, olsa da bu sanat çiglik güzellik ilgi hakkinda daha fazla, ya da belki de hastalik gibi görünüyor. Witkin tamamen kendi gönüllü yasam konular sadece patlatir, ama çiplak, decapitated, kolsuz, tahmini ortaya ne merhum hakkinda, neredeyse onun “sanat eseri” ne kadar gerçekten etik olmayan için kendi harf yapar.