fotograf difüzör – kolayca fotograf gelistirmek için nasil!

Fotograf difüzör bir atici sahibi olabilir ekipman uygun parçalari listesinin en üstünde! Onlar, kirisikliklar, daginik isik gidermeleri bize bu sert kontrastlar asagi bizim gölgeler ve sesi islemek yardim edebiliyoruz! Onlar gerekli konum!

Ilk … bir fotograf difüzör nedir?

Bir difüzör olarak düsünülebilir olabilir fotograf disli birkaç farkli bulabilirsiniz. Bu lens üzerinde smear bazi vazelin olabilir – bu kamera girer ve bir fotograf difüzör olarak etiketlenir isik yayginlasiyor. Ya da, iyi bir difüzör etiketlenmis olabilir gibi günesin önünde ve BU geçen bir bulut olabilir!

Bu makalenin amaçlari için, bir filtre ve bir difüzör olarak isik kaynaginin önüne koymak bir sey olarak objektif üzerine koymak her seyi düsünecegim.

Belirtildigi gibi, bir bulut bir difüzör olabilir …

Günes düsünün. Bizim boyut ile ilgili olarak, gerçekten orada gökyüzünde sadece küçük bir nesne yoludur. Yine de az, çok parlak oldugu göz önüne alindiginda, bazi oldukça sert, siyah gölgeler ile sonuçlanir.

Günesin önünde asili bir beyaz kabarik bulut düsünün … ne olur?

Simdi gün isigi bulut arkasina çarpici ve her yerde siçrayan! Dagilmis – – gibi aydinlatma bulut ile geliyor, simdi büyük bir daginik bir isik kaynagina tam bulut döndü.

Bizim isik su anda daginik oldugu için, aslinda daha yumusak ve daha az yogun. Isik kaynagi bir sekilde daha büyük oldugu için, isik bizim konu ve sesi asagi all-around ve hatta neredeyse gölgeler ortadan kaldirmak sarmak egilimindedir!

Bu bir fotograf difüzör var ve tüm difüzörler ayni prensiple çalisir.

Sonraki bir stüdyo flas aydinlatma sistemi düsünüyorum.

Biz genellikle bulutlar fotograf stüdyosu etrafinda asili degil bu yüzden nasil bizim isiklari yaygin olabilir?

Kolay! Sadece isigin önünde bazi yari saydam seyler koymak.

Belki semsiye yoluyla isik çekim fotografçilar gördün mü? Bu bir difüzör var. Difüzörler semsiye, softboxes, ekranlar ve yapilmis sekil ve malzeme bagli olarak diger isimler onlarca adlandirilabilir.

Bir taklit bulut daha büyük bir sey olarak bir fotograf difüzör düsünüyorsaniz Ancak, herhangi bir zorluk çalisma biçimlerini anlamak ve ne zaman kullanilmalidir olmamalidir.